Tarvitseeko heidän (yksityisten pysäköintifirmojen) sakkoja nykyään maksaa? Tietääkö joku lain kannalta?
parkkipartio
perkeleee
661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei tietoa mutta ehkä sakkolapussa pitäsi olla tontin omistajan edustajan allekirjoitus :huoltomies: Ainaskin muualla näin aikoinaan oli.ei lappuliisat muuten sakottanu yksityisalueilla
Mutta ei silloin vielä näitä ollutkaan.
Kolmet sakot olen saanut, jokaiseen olen reklamoinut että en ole ollut kuljettana ja pyytänyt ottamaan oikeaan kuljettajaan yhteyttä. Perintäyhtiöön olen ilmoittanut että olen riitauttanut sakot. Joten eivät voi periä sakkoa.
Onneksi eivät tiedä osoitettani.
Eikö olisi huomattavasti halvenpaa helpompaa noudattaa määräyksiä ja sääntöjä kuin et saa rangaistusmaksun ja alkaa siitä tapella? .. naapuri tuumas just tossa et työttömät ja lukutadottomat ne on niitä jotka ei ees kauppakasseja jaksa kantaa parkkipaikalta vaan ajetaan kotioven eteen parkkiin??
Mikäs juuttaansiitiö se sinä oot
Hyppää kaivoon.
Etkö aio hypätä? Tämä on määräys? Kaivossa seisot asennossa ja hyräilet porilaisten marssia lämpimiksesi.