olen muuttumassa neidiksi

enhaluaa

En pidä "neideistä" mutta musta alkaa tuntua että olen muuttumassa siksi. Onko tämä normaalia? Voiko sen jotenkin estää?

10

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos olet nainen, niin ei taida haitata?

      Määrittele "neiti."

      • Mene käymään Dtm:ssä niin näet neitejä pilvin pimein. Kukin kuitenkin tyylillään. Jos on tarve kimittää, käyttää homomaneereita ja näyttää homolta niin siitä vaan. En myöskään tuollaisesta lämpene.


      • peepingtommi1 kirjoitti:

        Mene käymään Dtm:ssä niin näet neitejä pilvin pimein. Kukin kuitenkin tyylillään. Jos on tarve kimittää, käyttää homomaneereita ja näyttää homolta niin siitä vaan. En myöskään tuollaisesta lämpene.

        Ei tarvi mennä sinne, riittä että sinulle qruiserissa tai täällä vastaa, niin alkaa kiukkusen vanhanpiaan ruikutus ja siinä ihan kahdelle foorumille onkin riittävästi raveria. Jospa lämpenet ku bisset kiimassa vinkuu korvaasi ja loppuksi kuiskaavat et saa mitä ruma bisse vanhapiika, osta havin kynttilöitä niitä voit saada väkisin.


      • Katsoo vaan kuule omaa vuosia jatkunutta menoasi täällä niin näkee Katkeran Kaarinan oppikirja esimerkin. Sanakirjastakin löydyt jo tuon otsikon alta :D Kahdelle foorumille? Tietääkseni tämä on 1 foorumi ei 2, vai näetkö jo kahtena? Enpä ole kuin yhdellä toisella foorumilla ja se ei ole vähemmistöfoorumi se toinen. Muuta en viitsi kommentoida, en vaivaudu alentumaan "tasollesi".


      • peepingtommi1 kirjoitti:

        Katsoo vaan kuule omaa vuosia jatkunutta menoasi täällä niin näkee Katkeran Kaarinan oppikirja esimerkin. Sanakirjastakin löydyt jo tuon otsikon alta :D Kahdelle foorumille? Tietääkseni tämä on 1 foorumi ei 2, vai näetkö jo kahtena? Enpä ole kuin yhdellä toisella foorumilla ja se ei ole vähemmistöfoorumi se toinen. Muuta en viitsi kommentoida, en vaivaudu alentumaan "tasollesi".

        Sorry jos en huomioinut sinun monia aliaksiasi :)
        Eikö päähäsi mahdu etten ole voinnut sinua vuosikausia vainota koska kesän lopulla vasta aloit olemaan peepinkitollo1 ;) sitä ennen eihän sinua ole ollut olemassakaan ;)
        Vai tunnustatko nyt, että olet se vanha peepingtommi myyrmäki ja raver qruiserista ?


    • neitineidimpi

      Sama vika. Maneerit tarttuu ja seura tekee kaltaisekseen. En pidä.

    • Neiti123aabbcc

      Jos neidit on stereotypisiä homoja, niin todennäköisesti olen neiti.

    • neidit ovat jenkkikomedioiden luomia stereotyyppisiä homoja, jos tarkkoja ollaan. Ja sieltä on sitä mallia otettu. Onneksi sarjoissa asenne aikoinaan muuttui ja Mullan Alla sarjassahan homo kuvataan samanlaisna kuin muutkin ihmiset, kuten kuuluisi tehdäkin. Mutta jos haluaa olla neitimäinen, niin anna palaa. Jos se sinusta tuntuu sinulle oikealta.

      • Tähän jatkaakseni, tuo homon koominen osuus jenkkisarjoissa alunperin oli ainoa tapa heille käsitellä homoutta. Vaikka se oli surullinen ja ruokki ennakkoluuloja, oli sillä kuitenkin merkityksensä Jenkkilässä, koska se toi homot pimennosta valoon, vaikkakin väärällä tavalla. Kuten yleensäkin käy, ajan myötä tilanne on muuttunut parempaan joka tavalla jenkeissä.

        Mitä muuttumiseen tulee, muutos on ainoa normaali tila maailmassa ja elämässä. Voit ainoastaan tietoisesti muokata jonkin verran käytöstäsi, muttet loputtomiin. Jos olet muuttumassa neidiksi, en usko että muutosta pystyt kokonaan estämään. Voi olla, että saat joitain naismaisia maneereita, muttei se maailmanloppu ole. Jokaisessa ihmisessä on maskuliininen ja feminiininen puoli ja jokaisessa yksilössä se balanssi noiden välillä on erilainen ja voi vaihdella.


    • pääratkaisee

      minusta olet transsexsuaali.useimmat pukeutuu aiseksi ja meikkaa ja saa naisten käytöksen .osa välillä ja osa pysyvästi ja jotkut vaihtavat sukupuolensa.jos aivot on naismaiset niin muutosta tulee.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      256
      5665
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5165
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4918
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      129
      2197
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1867
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      54
      1784
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1722
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1715
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      96
      1454
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      397
      1389
    Aihe