kreikka kesällä

sarah

olisin halunnut tietää että onko kreikka turvallinen lomakohde.kun maailmalta kuuluu tällä hetkellä ikäviä asioita.ollaan menossa rhodokselle ixiaan.perhehotelliin.uskaltaako turkin retkelle lähteä?onko kukaan ollut ja onko kreikassa näkemisen arvoisia paikkoja?kiiti paljon.

4

1243

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pave

      Eiköhän Kreikka, varsinkin saaret ole yksi turvallisimmista lomakohteista. Tosin koskaanhan ei pysty sanomaan missäpäin maailmaa voi joku yllättävä luonnonmullistus tapahtua, jopa täysin mahdollista täällä Suomessakin, mutta ei todennäköistä.
      Mutta muutenhan kyllä tuonne Kreikan saaristoon on mukava matkustaa siellä riittää lämpöä ja ystävällisiä paikallisia ihmisiä jne...
      joten ole turvallisin mielin vaan kun menet sinne.

    • siis

      Eiköhän Kreikka ole ihan yhtä turvallinen lomakohde kuin vaikka Lohja. Ja "onko Kreikassa näkemisen arvoisia paikkoja?" Onko sulla mitään käsitystä historiasta? Riippuu tietysti mitä pitää näkemisen arvoisena... mitään lasvegas-disneyland- tyylistä siellä ei juurikaan näe.

    • löytyy

      vaikka kuinka paljon näkemisen arvoisia kohteita ja turvallista siellä on olla. Itse en ole turkin retkellä ollut mutta tyttäreni on ja ei siellä mitään pelättävää ollut, turkkilaiset miehet vain olivat olleet kovin kiinnostuneita että oli saanut niitä hätistellä. Minä lähden rhodokselle taas elokuussa onkin jo 12:ta kerta ja aina sieltä jotain mielenkiintoista löytyy. Jollei muuta niin varmaa aurinkoa ja lämpöä.
      Rauhallisin mielin vain kesällä matkaan ja hyvät loman odotukset.

    • "Onko kukaan ollut Kreikassa?" Tuo oli hauska, onhan Kreikka suomalaisten lomakohteista ensimmäisenä. No, näin 22:lla Kreikan saarella reissanneena voin vakuuttaa, että on turvallinen lomakohde. Olen matkaillut Kreikassa yksin, kaksin ja perheen kanssa, eikä mitään ongelmia ole ollut. Ja kävimme Kreikasta Turkin puolella ja Turkista Kreikan puolella. Toki itsestä riippuu, kuinka pöllösti käyttäytyy ja itsestään huolen pitää, mutta muuten ei ole mitään pelättävää. Pakkaa mukaan tervettä järkeä, avointa mieltä ja hyvää tuulta, niin pärjäät missä tahansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 151
      1939
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      331
      1390
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      966
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      274
      710
    5. 33
      621
    6. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      262
      619
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      611
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      563
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      20
      512
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      502
    Aihe