Mitä sinne Gambiaan nyt kuuluu? Menikö joulu mukavasti? Oliko Africa Villagessa hyvät menot ja joulumenu? Miten oli ko. hotellissa porukkaa, oliko täynnä? Oliko hyvät kelit? Mitä muuta jäi erityisesti mieleen?
Harmittaa kun ei tänä jouluna päässyt sinne, mutta ensijouluna paremmalla aikaa.............
Miten joulu -15 Gambiassa
6
157
Vastaukset 6
- duiddu
Ei ole eläimiä..Mä kävin viikko sitte apinapuistossa ja ne hyppi olkapäälle,krokotiilipuistossa silittelin krokotiileja...On siellä eläimiä...Valaitako haluut nähdä...Hirmuliskojako...
- ulkomaanelävät
Ihmiset matkustelivat kovasti naapurimaahan eläimiä kahtomaan. Minä sitä kovasti ihmettelin. Miksei ne voineet mennä sinne suoraan, nyt hukkuu koko päivä mokomalle matkalle. Sanoivat vielä ettei se ole ollenkaan varma että mitään eläimiä siellä naapurimaassa näkevätkään. Pölhöä touhua sanon minä.
- jallukauranen
Noh, mitäs sinne. Nauravaisia mustia naamoja näkyi jo kentällä. Lämmintä oli ja meri oli paikallaan. Mikään ei ole muuttunut.
Mieshuoria oli hotellin portilla taas tungokseen asti. Minä kun en niistä kyllä oikein sitten välittänyt. Näytin vihaista naamaa ja huusin perkelettä. Toisena aamuna jo väistelivät. Hyvin siellä osaa saapastella ilman niitä umpityhmiä narkkejakin. Rahaa vain vinkuvat.
Minä naisista pidän. Niitäkin sitten löytyi, vähemmän toki mutta vanhalle äijälle riittävästi. - duiddu
Oliko silti mukava reissu?
- jallukauranen
Kiitos kysymästä. Mukavaa oli kun pääsi joulun hälinää pakoon. Nahkastakin tuli kuparinruskea jota täällä nyt ihastellaan.
Jotkut kokevat kaikenlaiset pummit siellä ahdistavaksi ja niitähän siellä todella riittää. Minulle ei heistä ollut harmia. Pidin aika jämerän otteen ja jonkun päivän päästä sain tehdä aamukävelyni aivan rauhassa. En antanut kenellekään latin latia. Se nyt olisi aivan pohjaton kaivo. Rahaa ei mennyt kuin huoriin ja viinaan, sitäkin kohtuullisesti. Mitään järkevää ostettavaahan siellä ei ole.
Kaikenkaikkiaan oikein mukava loma! - duuiddu
Siinä on mies joka osaa lomailla! JUST NOIN!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1451145Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1181032Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset214770En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765- 63715
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25706- 135696
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57612- 38588
Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss57541