Paskaliikenne sotkee kaikki tiet

ew3rfer3429

Autopesulat kiittää toki mutta mikä oikeus maansiirtoautoilla on sotkea kaikki autotiet kurapaskaan, peskää ne maansiirtoautonne ennen tielle ajoa.

7

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persemulli

      KA-lervo on Trattalistojen ykkösnimi ja ehdoton voittaja jo vuosikausia. Keikkuu listoilla ja urheilusivuilla jatkuvasti. Cemtti, saudikeikat, kalanaju ja sannanaju, niillä tehdään bisnestä. Karmivat naurunpyrskeet vaan kaikuu huoltikanmäellä rekkapaarisa kun Lerska lukee trattalistaa. Oman nimen kohille osuessa pärskähtääkin jo sontavelliä kolitsiin kivasti ja käsi hakeutuu kossupullolle, jos nyt hervottomalta naurultaan juomaan pystyy. On se kovaa touhua, rahrin aju meinaan...Sitä kimakampi mylväisy ja räväkämpi turhapuromainen kuskinauru kun oman nimensä trattalistoilla näkee. Jaksaa tuo kojoottisonnin ajomulli vielä LA:ssakin karjua yhtäsoittoa tuota ilosanomaansa ja antaa "hyvän" tulla isoihin kolitseihinsa tuttuun ja turvalliseen, hyväksi havaitsemaansa tapaan.

    • lervaaajaalervo

      Taitaa jäädä pesemättä!!

    • kakkispääisopää

      jaa,ja suolan kylväjät ei sitten sotke?Mieti paskahousu mitä kirjoitat.

    • konekuskit

      ei kuorma autoja voi huuhdella työmaalla.jos omistat niin huonon auton ettei kestä kuraa laita se lasikaappiin.Kato auton voi pestä nyky aikana ihan helposti itsepalvelu paikoissa.Sitä paitsi kuorma autot on työtä tekeviä työvälineitä ja tulessaan tielle jos sotkevat niin se on työn jälki.Ainahan voi neiti vaihtaa ajo reittiään,koska neitihän te olette ,sillä mies ei valita.

    • Enska.pee

      On se kyllä ihan totta, täälläkin työmaita joka puolella, kilometrien mittaiset mutavanat lähtee työmailta ja sotkee koko paikkakunnan kaikkien autot. Kyllä se suolauskin kurastaa mutta ei nyt itsessään mikään kuraa aiheuttava ole eikä nyt liity tähän asiaan varsinaisesti.

      Maansiirtoautojen pesemisen sijaan vaihtoehto olisi sekin että pestä ne tiet aina välillä edes, siitä työmaiden ympäristöstä. Tuskin olisi satojen miljoonien rakennustyömailla kovin suuri menoerä laittaa tienpesuauto ajelee välillä tiet kuntoon.

      Samallalailla jälkensä joutuu muutkin siivoomaan ja se maksaa.

    • paskakuskit

      en voi mitään kun ajan traktorilla 4000kg paskaa kyydissä jos vähä tipahtele tielle.

    • rakentamista

      Foi foi ny sentään,aloittajan ayto sötkeentyy öikeen kyräpaksaa hänen räppysille röiskyy,on se kämälää...Tiedät varmaan hyvän könstin miten jökä kyrman jälkeen ennen fäylälle tuloa säädään aytö sillee kåtsåsti pestyä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      74
      4207
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      82
      3908
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2448
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      65
      2292
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      37
      1988
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1879
    7. 107
      1779
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1653
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1652
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      61
      1521
    Aihe