joulu oli ja meni.

No niin, kinkut on syöty ja kaljat/viinat ryypätty. Perhe ajettu pihalle ja huudettu, että koko kylä raikaa.( uteliaimmatkin tietää, mitä naapurissa touhutaa.)
Suklaatkin mussuteltu, niin että suupielet ruskeana valuu.

Sitten odotellaankin taas seuraavaa juhlaa, Uutta Vuotta.
Perhe taas pihalle JNE........
6259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kai se erityistä uteliaisuutta vaadi, jos kaikkien perheet ovat taivasalla.

Äänestä

Noi akat muuttunu herkkänahkaiseksi, kun ei kärsitä yhtään perheen takia.

Ei se mies lyö täysin turhaa naista kyllä sitä naista rakastaakin jolle antaa vähän nyrkkiä. En minä ainakaan lyö sellaista naista josta en pidä.

Äänestä

Juu, niinhän sitä sanotaan että: Rakkaudesta se hevonenkin potkii : )

Äänestä

Eisunkaan niitä viinoja viä oo juatu ku nuas köyhemmis torpis vasta.Kyllä meillä ainaskin piisaa viä tämän alakavan viikon ja sit tuloo taas lasti suamenlaharen takaa.
Eikä sitä akkaa tartte hakata jos se tekee niikö halutahan.

Äänestä
  • Pysyttelee nyrkin ja hellan välis???? . )

    Äänestä

Jaa taipaleelle perhe laitettu vai taipaleelta. Kuinka se oikein on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuttavuotta kirjoitti:

No niin, kinkut on syöty ja kaljat/viinat ryypätty. Perhe ajettu pihalle ja huudettu, että koko kylä raikaa.( uteliaimmatkin tietää, mitä naapurissa touhutaa.)
Suklaatkin mussuteltu, niin että suupielet ruskeana valuu.

Sitten odotellaankin taas seuraavaa juhlaa, Uutta Vuotta.
Perhe taas pihalle JNE........

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu