Suunnitellaan reissua tammikuun -16 puolivälissä Fuerteventuraan Costa Calma/Tarajalejoon ja hotelli SBH Hotel Monica Beach Resortiin. Onko kokemuksia? Millainen sää siellä on yleensä silloin? Suunnitelmissa olisi myös auton tai moottoripyöränvuokraus ja päivän reissu Lanzarotelle.... Suosituksia ja kokemuksia olis kiva kuulla :)
Fuerteventura Costa Calma
3
214
Vastaukset
- paikallakäynyt
Olin viime tammikuussa Fuerteventuralla. Totesin ettei niin tuuliseen paikkaan voi jäädä asumaan. Mereltä kävi jatkuva kova tuuli rannalle. Minulla oli hotellihuone toisessa kerroksessa ja ikkuna merelle päin. Parvekkeen oven hatarista raoista tuuli puhalsi suoraan sisään. Jouduin ostamaan pitkähihaisen fleese takin koska tuulisella säällä ulkona ei tarennut muuten.
Vuokrasin päiväksi auton ja ajelin saaren päästä päähän ja toiselle puolelle saarta. Sielläkin kävi kova tuuli mereltä rannalle. Tieverkosto on hyvä ja auton vuokraus on edullista.
Mitään normaalia rantalomaa siellä ei voinut viettää kovan tuulen ja kylmyyden takia. - lomahuumassa
No, nyt on kuitenkin matka varattu ja täytyy toivoa, ettei ollut ihan fiasko :P 4kertaa Gran Canarilla Puerto Ricossa ollut ja todella tyytyväinen joka kertaan. Kerran Teneriffalla Los Gigantessa ja ei enää ikinä... pilvistä ja satoi :( Kokeillaan nyt tää Fuerte ja toivotaan parasta ilmaa sille viikolle (y) Tarkoitus olis tosiaan ajaa joku pv Lanzarotelle päiväksi :)
- paikallakäynyt
Toivotaan hyvää lomailmaa sinulle, mutta varaudu myös kylmään ja tuuliseen säähän. Valitettavasti emme voi itse vaikuttaa lomasi säähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4613927Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181672- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891454Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991398Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591346- 521286
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441069
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331057