on asunu sweduissa about. 40 vee.olin 20011 jouluna kekkosslovakiassa(SF)ja tottakai kosteen laivareissun jälkeen promillet paukku törkee ratti! ja yli 4 v,jälkeen RANGAISTUSSEURAAMUKSET yhteinen rangaistus 70 pv.vankeutta rangaistusta alentavana otettu huomioon aikaisempi rangaistus svea hovrätt 18.4.2012(tumio istuttu)kesä 2012.20151201 tuomio 3kuukautta palloo lainvoimanen.PAPERIN PALAA TAI LIPPUU JA LAPPUU EN OO NÄHNY TAI KIRJOTTANUT ALLE.MIKÄ VITun yhteinen sopimusruotsilla ja suomella on olevinaan. tuppla tuomio! 1.5 pitäis olla jossai metsässä rikosseuraamius laitoksessa valikoimassa linna mestaa. vahon laivoihin! 3 kertaa suomessa 4 kertaa ei tuu ees. fucking pamput viskaalit ja persettään nussivat vankila viranomaiset ja oikeus virkamiehet ja homot ja käräjäoikeuksien hintit.suomi on suomi.TE OOTTE YHTEISKUNNAN KIEROJA OLITA
no vittu hyvin menee
SKIT
3
62
Vastaukset
- Norrona
No oisko kannattanu ottaa se taksi?
- jdfyju
Ahaa... Ja nyt sinua pitäisiä sääliä? Se että täällä lintukodossa ylipäätään onnistuu linnatuomion saamaan, kertoo jo siitä minkä tason luuseri kyseessä.
- dumbasssssss
Tyyppi on niin typerä, ettei ole tuomiolauselmasta ymmärtänyt, että se vuonna 2012 Ruotsissa annettu tuomio on ALENTANUT Suomessa ennen Ruotsin tuomiota tehdystä rikoksesta annettua tuomiota (konkurrenssissa, eli kohtuullistettu rikoslain 7 luku 6 §:n nojalla, koska olisi voitu käsitellä yhdessä).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355