mikä mötikka ok? n 50e
4g modeemi telen 50megan liittymälle
pkseutulainen45
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
USB tikkua ei kannata hommata mutta jokin käytetty wlan akullinen mokkula tai sitten kiinteä reititin.
älä sönkötä tota samaa. Tikku on monikäyttöinen, sen voi laittaa reitittimeen ja läppäriin, mutta ei ei windows läppäriin, koska siinä ei mikään toimi.
Ebaystä latviasta huawei 3372 on hyvä tikku. tp-link reitin kaveriksi.
... ja siitä viiteenkymppiin. Ittelä on kaksittain toinen mökillä toinen kaupunkiasunnossa.Toinen 4 toinen 3 vuotta ja toimii.
http://asiakastuki.elisa.fi/aihe/mobiililaajakaista/ohje/huawei-E5776/
Yleisin käytössä oleva mobiililaajakaistareititin. ko. kojetta löytyy myös tori.fi tai huutonet sivulta 50-100€ valita asti.
reititintä en tarvii tikku tai langaton modeemi ja ne 5577s huaweit on jo satasen.
et tarvii unta pikkusen ja ihan hyvä
Akullinen 4G modeemi on paras vaihtoehto. Toimii luotettavasti eikä "törrötä" koneen sivusta tikun lailla.
Minulla on ollut tikku kiinni modeemissa jo pitkään ja hyvin on toiminut.
Ei ole huolta akusta ja sen kestävyydestä.
Ei siitä tarvitse muutenkaan huolehtia:) Senkun laittaa laturiin..
ja kun seuraavan kerran päivität / uusit laitteistoasi ostat 50.n kojeen johon tunget sen vitunkortttisi