Ooppelin raato

Joko on kilvetön ooppelin raato viery romuttamolle Väinämöisen kadulta.
Rumentaa koko uutta asuma-aluetta.
1578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

On muutenkin niin rumaa seutua, että Opel kaunistaa sitä, olisit iloinen siitä.

Äänestä

Luultiin että päästiin romuautoista eroon kun vanha korjaamorakennus purettiin, turha luulo.
Maanantaina soitan kaupungille että saadaan romut pois kadulta.

Äänestä

Kajaanin hienosto taitaa edelleen asua Karolineburgissa ja Kätönlahdessa

Äänestä
  • Niin että jos parvekemummoa panettaa niin menee vain kulman taa asemakadulle, saattaa tulla mukavampi mieli

    Äänestä

Mummoa kun karvaranteet hieroo niin naama voi olla vähemmän norsunvitulla. Eikö ne ooki siinä kulman takana!
.

Äänestä

No ei se mummo niille enää kelpaa.. raato väinämöisenkadulla... soitetaan hautaustoimisto maanantaina hakemaan mummo pois

Äänestä

Ei sitä ainakaan oo hengiltä panneet nämä turvapaikanhakijat, kun ei kelpais ees niille vaikka ihan kulmalla olis homehista tavaraa tarjolla

Äänestä
  • Mut se vitun opelin joku laitto käyntiin.. on muuten saman värinen kun parveke mummelin tukka..

    Äänestä

  • Joku tuonu saksanmaalta aika lipevän vectran..

    Äänestä

Mummo kuule: ei ole kilvetön se auto, ihan siirtokilvissä on! Ja oikeat kilvet on siellä takajalkotilassa... enemmä taitaa olla alukampetta siinä ooppelissa ku sun jalkovälissä koskaan... eikö tuu mieleen, että autoja tuodaan... haetaan...ajetaan ihan siirtokilvillä...

Äänestä
  • Opel on paras kaveri.. paska seutua koko väinämöinen.. en ole gay homo..

    Äänestä

Parvekemummolla on pää ihan yhtä homeessa ku jalkoväli...ihmisetkin elää, ei vain taloyhtiöt... soita soita .. onko vitun kaikkitietävä sulla pakko pitää sitä heikkoa virtsasuihkua koko talon tietona... kaikki kyllä tietää miten annat kaikkesi... sitten et ees käsiäs pese. Ja kusella kuljet koko yön

Äänestä

Jos vielä valitat niin ajan vectralla vaikka kontiomäkeen.. juu

Äänestä
  • Saatanan asukas.. et vissiin tajua.. se on vänskän auto.. huoraa vaan minkä kerkeet..saatanan lutka.. vänskällä aika siisti vectra..

    Äänestä

  • Niin on perkele.. apinat vittuun.. joo.. myyty yläkerran muorille.. 4000.. ensimmäinen ja toinen ja kolmas kerta.. onneksi olkoon naapurin harmaa muori.. sait saman väriset hiukset kun autokin.. ei vielä ruumisauton kuutiin.. vaan opelin <3

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parveke_mummo kirjoitti:

Joko on kilvetön ooppelin raato viery romuttamolle Väinämöisen kadulta.
Rumentaa koko uutta asuma-aluetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu