Liekö oikea foorumi mutta kysyn kumminkin.
Mikä olis toimiva ja hyvä tv:n katseluohjelma
haupaugen tv kortille.Ja mistä löytyis..
Mikä olis toimiva ja hyvä tv:n katseluohjelma
haupaugen tv kortille.Ja mistä löytyis..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hauppaugen omat WinTv2000 tai WinTv32 on ihan hyviä mutta niit on vaikee säätää. Dscaler (www.dscaler.org on) on ohjelma jolla voi käyttää lähes kaikkia tv-kortteja. Dscaler on hankalampi käyttää mut jos taitoa riittää niin palkon parempi
Toimiiko jollain Hauppaugen vekottimella edelleenkään esim. YLE:n tekstit? Ohjelmiston muu toimivuus? Kaatuileeko? Toimiiko ajastukset? Jos on infoa niin kiinnostaisi.
Dscaleria minä käytän mutta se ottaa koneessa koville koska äkspeen suoritustesti näyttää että kone työskentelee 100%.n teholla.Ehkä niin onkin
koska kuva pätkii kun teen koneella jotain muuta.
Koneesta ei potku lopu.Amd 1,8G:nen prossa,muistia
520 ja ati radeon 9600 näyttis.emo on tosin
asrock k7vt2 jonka bios ei tue hyvin tvkorttia,en tiedä tarkkaan.
Niissä kortin omissa ohjelmissa on kyllä teksti tv
asetukset mutta en ole niitä käyttänyt.Kortti on lähinnä hätävara käytössä jos tulee perheen kans kiistaa kuka katsoo mitäkin ohjelmaa ja tää on halpa ostaa telkkari.