58 000 Katsojaa MV_Lehden videolla

Kuka löytää eniten laitonta videolta vai onko kaikkia sallittu?
Vinkkiä: auton tuloreitti, auton pysäköintipaikka, kalastuspaikka,
kalastuslupa, uhkailu, Homosteluun ehdottelu heterolle, videon näytön uhkaus jne.
Onko niitä, hah hah hah hah haaa.
57 000 Katsojaa jo. Hienoa video kuvaa.
http://mvlehti.net/2015/12/27/paivan-video-matu-hermostuu-kajaanissa/
376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aloitus on säälittävä yritys saada ihmisiä sontalinkin katsojiksi.

Wikipediakin sen tietää:
MV-lehti (MV??!!, Mitä Vittua?) on vuonna 2014 Espanjassa perustettu suomenkielinen vastamediasivusto.[3][4] MV-lehteä on arvosteltu muualta kopioitujen, tarkastamattomien ja keksittyjen uutisten levittämisestä, salaliittoteorioita tukevien juttujen julkaisemisesta sekä ihmisten yksityisyyden loukkaamisesta. Sivustoa pidetään myös vihaa lietsovana[5]. Sivuston perustaja on Ilja Janitskin.[1][2] Sen jutuissa ei yleensä mainita kirjoittajaa.[1]

MV-lehti julkaisee faktaa, huhuja ja huijauksia sekoittavia artikkeleita, joiden pääaiheina ovat maahanmuuttajat, seksuaalirikollisuus ja salaliittoteoriat.[3][1] Kirjoituksia yhdistää usein väite tai epäilys siitä, että totuudenmukaiset tiedot halutaan valtamediassa "sensuroida

Äänestä
  • Jos tuolta netistä haet tuosta MV lehden julkaisiasta tietoa.
    Tämä kaveri on Espanjalainen äärioikeistolaisiin kuuluva kaveri, joka ihannoi Natseja.

    Sekä niitä sivuja seuraavat ympäri Eurooppaa on Natsi kannattajia, ja sekä eri äärioikeistolaisiin kuuluvia...

    Äänestä

Puoluepoliittisilla palstoilla aloituksen linkin tapahtuma on sijoitettu Helsinkiin (tekstissä). Tapahtuma on lavastettu ja käytetään mediassa ulkomaalaisten halveeraamiseksi. Videon tekijät ovat samoja, jotka tekevät seksikuvia ja joissa esiintyjät kierivät omissa ulosteissaan ja vihaviesti suuntautuu homoja vastaan. Kansanedustaja Teuvo Hakkaraisen (ps) puheenvuorona ahkerasti levitetyssä videossa molemmat vihaviestiteesit tulevat esille. Hakkarainen esiintyy mielellään kristillisenä helluntailaisena ja hyvien arvojen puolustajana!!!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Katso_Videolta_Itse kirjoitti:

Kuka löytää eniten laitonta videolta vai onko kaikkia sallittu?
Vinkkiä: auton tuloreitti, auton pysäköintipaikka, kalastuspaikka,
kalastuslupa, uhkailu, Homosteluun ehdottelu heterolle, videon näytön uhkaus jne.
Onko niitä, hah hah hah hah haaa.
57 000 Katsojaa jo. Hienoa video kuvaa.
http://mvlehti.net/2015/12/27/paivan-video-matu-hermostuu-kajaanissa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu