Eli haluan nyt avoimesti kertoa viiltelystäni... Aloitin pienellä viillolla, jonka tein ranteeseen. Ranteesen tein kolme viiltoa. Noin kuukauden jälkeen menetin kaksi hyvää ystävää ja viilsin jalkaan lasin sirpaleella noin 20 viiltoa. Viillot olivat ranteisiin verrattuna paljon pahemmat. Jouduin pitämään pitempiä sukkia niin kauan että jälkiä ei näkyisi, koska en tietenkään halunnut jäädä kiinni viiltämisestä.
Tällä tekstillä haluan kertoa, että pysykää erossa viiltämisestä älkääkä edes lähtekö niihin leikkeihin! Pahimassa tapauksessa siihen jää pahasti koukkuun!!
VIILTELY(itsetuhoisuus)
13
1911
Vastaukset
Viiltely on hauskaa ja todella rentouttavaa suosittelen kaikkia kokeilemaan :)
- areufuckkingkidingme
ja kuolemaan verenhukkaan tai verenmyrkytyskseen
- gghyy
Kertokaa toki omia kokemuksia
- gghyy
LOLIHENTAI_ kirjoitti:
turpa kiinni lesbo tai viiltelen kohta sua
Juu tuu toki käymää :)
- deppressed
Mun viiltely on menny siihe et teen sitä 2krt / vko koska ahdistaa.. Kaikki alko vuos sitte yhel pienel naarmulla.. Sit rupesin tajuu et syvemmist on enemmi apuu.. vaan ei auta enää. en teesellasii tikattavii.. Mut sellasii mist jää kunnon jälki.. nyt koko keho täys raitoja..
- hakekaaapua
Hakekaa apua... :( älkääkä viillelkö, se ei muuta asioita.
Hei te joilla on kokemusta 1) viiltelystä tai se että se on edelleen osa arkeanne
2) arvet tulevat olemaan osa elämää tulevaisuudessa
3) onko viiltely jäänyt taakse mutta olette itsetuhoisia, harrastatte paljon yhdenillan suhteita, käytätte päihteitä hallitsettomasti, riivaatte itseänne dieeteillä, elätte kaksoiselämää, kolmoiselämää?
Olen kiinnostunut tarinoistanne. Teidän ei täydy olla toipuneita, eheytyneitä. Älkää piiskatko itseänne sillä.
Mut on kai lapsena alistettu verbaalisella väkivallalla joka muuttui itsetuhoisuudeksi ja olen koettanut kaikilla keinoin patologisesti vähätellä itseäni vaikka sitten kaiketi olenkin olut "huomiohuora"
Haluan kuulla tarinoitanne. Olen valmistelemassa esitystä jossa olisi tärkeää saada vertaiskokijoiden ääntä kuuluviin.
Lähettäkää postia:
[email protected]
Tai [email protected]- Anonyymi
Veera Railio rakastan sua
- Anonyymi
Itte alotin kans pienel ranteeseen sit jäin koukkuun ja jäin kii ja nyt en voi tehä ku ne tarkistaa :D
- Anonyymi
Ketkä ne
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444318Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202774Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412532Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?851529Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161476- 481199
- 811135
- 59993
- 45986
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En176977