VIILTELY(itsetuhoisuus)

gghyy

Eli haluan nyt avoimesti kertoa viiltelystäni... Aloitin pienellä viillolla, jonka tein ranteeseen. Ranteesen tein kolme viiltoa. Noin kuukauden jälkeen menetin kaksi hyvää ystävää ja viilsin jalkaan lasin sirpaleella noin 20 viiltoa. Viillot olivat ranteisiin verrattuna paljon pahemmat. Jouduin pitämään pitempiä sukkia niin kauan että jälkiä ei näkyisi, koska en tietenkään halunnut jäädä kiinni viiltämisestä.
Tällä tekstillä haluan kertoa, että pysykää erossa viiltämisestä älkääkä edes lähtekö niihin leikkeihin! Pahimassa tapauksessa siihen jää pahasti koukkuun!!

12

1281

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viiltely on hauskaa ja todella rentouttavaa suosittelen kaikkia kokeilemaan :)

      • areufuckkingkidingme

        ja kuolemaan verenhukkaan tai verenmyrkytyskseen


      • mmh, hyvä idea.


      • Kannattaa viiltä pystysuoraan, eivät pysty tikkaamaan.


    • gghyy

      Kertokaa toki omia kokemuksia

      • turpa kiinni lesbo tai viiltelen kohta sua


      • gghyy
        LOLIHENTAI_ kirjoitti:

        turpa kiinni lesbo tai viiltelen kohta sua

        Juu tuu toki käymää :)


    • deppressed

      Mun viiltely on menny siihe et teen sitä 2krt / vko koska ahdistaa.. Kaikki alko vuos sitte yhel pienel naarmulla.. Sit rupesin tajuu et syvemmist on enemmi apuu.. vaan ei auta enää. en teesellasii tikattavii.. Mut sellasii mist jää kunnon jälki.. nyt koko keho täys raitoja..

    • hakekaaapua

      Hakekaa apua... :( älkääkä viillelkö, se ei muuta asioita.

    • Hei te joilla on kokemusta 1) viiltelystä tai se että se on edelleen osa arkeanne
      2) arvet tulevat olemaan osa elämää tulevaisuudessa

      3) onko viiltely jäänyt taakse mutta olette itsetuhoisia, harrastatte paljon yhdenillan suhteita, käytätte päihteitä hallitsettomasti, riivaatte itseänne dieeteillä, elätte kaksoiselämää, kolmoiselämää?

      Olen kiinnostunut tarinoistanne. Teidän ei täydy olla toipuneita, eheytyneitä. Älkää piiskatko itseänne sillä.

      Mut on kai lapsena alistettu verbaalisella väkivallalla joka muuttui itsetuhoisuudeksi ja olen koettanut kaikilla keinoin patologisesti vähätellä itseäni vaikka sitten kaiketi olenkin olut "huomiohuora"

      Haluan kuulla tarinoitanne. Olen valmistelemassa esitystä jossa olisi tärkeää saada vertaiskokijoiden ääntä kuuluviin.

      Lähettäkää postia:

      [email protected]

      Tai [email protected]

      • Anonyymi

        Veera Railio rakastan sua


    • Anonyymi

      Itte alotin kans pienel ranteeseen sit jäin koukkuun ja jäin kii ja nyt en voi tehä ku ne tarkistaa :D

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      468
      4187
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1732
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      117
      1567
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1494
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1438
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1405
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1356
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1272
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      45
      1129
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1098
    Aihe