Vanha ukko kuvaa baareissa naisia

N.60vuotias rokkiukko kuvailee keuruulaisissa kapakoissa naisia. Minustakin otti kuvan, luuli varmaan että en huomaa. Todella ällöttävää käytöstä, kysyisi edes luvan kuvaamiseen. En halua edes ajatella mihin tarkoitukseen nämäkin kuvat menevät, hyi helkutti.
8155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eihän se haittaa jos ei kuvaaja ollut pakolainen . Omat pojat saavat kuvata naista vaikka vessanpöntöllä ei haittaa.

Äänestä
  • Jep, ei pitäis kenelläkään mitään hävettävää baarikamppeissaan. Lasten salaa kuvaaminen sitten onkin aivan eri asia, mutta heitä harvemmin baareissa ainakaan yö-aikaan pyörii.
    Toki peiliin katsominen saattaa joillakin vähentää sitä ällötystä, joka omasta valokuvasta ja varsinkin sen ajattelemisesta tulee.

    Äänestä

  • "Mua saa kuvata kunhan ei oo pakolainen"....
    Voi ristus mitä pikkuhuoria täällä junttilassa asustaa!

    Äänestä

Voi viddu mikä ongelma

Äänestä

toivottavasti tuli hyvä kuva?
riittävästi pikseleitä leveys suunnassakin?
vituttaahan se kun suomi pojat hylkää hyysärin totaalisesti
mutta sinun on vain totuttava tähän
suomi on jakautunut mutta liki 90% on enemmistönä
jotka ajattelee realistisesti eikä sorru valtion johtamaan
aivopesuun

Äänestä
  • Jos kyseessä oli peruskeuruulainen tantta jota on kuvannut, niin voi olla että ei samaan kuvaan sopinut kuvattava kohde leveyssuunnassa tai sitten on ollut laajakuvaobjektiivi............

    Äänestä

  • Mistähän tuon prosenttiluvun sait. Kävikö sinulle vähän niin kuin Stubbille, meni luvut väärinpäin?

    Äänestä

  • Voiteitä kirjoitti:

    Mistähän tuon prosenttiluvun sait. Kävikö sinulle vähän niin kuin Stubbille, meni luvut väärinpäin?

    Meinaatko, että 90 % suomalaisista olisi valtion aivopesemiä? Perusteles nyt näkemystäs.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ällöttävätakatukka kirjoitti:

N.60vuotias rokkiukko kuvailee keuruulaisissa kapakoissa naisia. Minustakin otti kuvan, luuli varmaan että en huomaa. Todella ällöttävää käytöstä, kysyisi edes luvan kuvaamiseen. En halua edes ajatella mihin tarkoitukseen nämäkin kuvat menevät, hyi helkutti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu