Android 63%
iOS/Mac 11,6%
Windows 15,3%
Muut 10,1%
Näyttää siltä että ryhmässä muut suurin osa on Linux-laitteita joten Linuxilla on on noin 70%:n osuus.
http://www.smartphonemarketresearch.com/tablet-sales-continue-to-be-slow-in-2015/
Android 63%, Linux yli 70% laitteista!!!
9
140
Vastaukset
- v....v....v....v....v
Apple menettänyt asemiaan Windowsilla mutta Android yhtä vahvana kuin 1-2 vuotta sitten. Ryhmä muut näyttää olevan kasvussa. Liittyy näihin uusiin Linux-ydintä käyttäviin järjestelmiin: WebOS, ChromeOS, FF ym.
- Linuks-ydin_tuhoo
Andero - yli 99,9 % haittaohjelmista......†
- George-Patton
Me olemme jo voittaneet sodan. Nyt valmistaudutaan Nurnbergin oikeudenkäyntiin ja kaikki suljetun koodin rikolliset saavat hirttotuomion.
- mersumiäs
Miljoona kärpästä jne.
- fgtytryedgf
On hyvin kyseenalaista myydäänkö maailmalla enää edes 30 miljoonaa Windows-älypuhelinta ja tableteissakin myynti ei ole sen parempi. PC-myynnille povataan 7%:n myynnin laskua joka Windowsin tapauksessa tietää noin 10% takapakkia.
- Vähäpätöinen_linuks
Noita ja muitakin linuks-illuusioita ilmestyy aika ajoin, mutta totuus on, että linuks on ja pysyy vähäpätöisenä kurttauksena, josta ei ole muuhun, kuin komeroissa ja autotalleissa lojuviin tietokoneisiin, joita siten ei edes käytetä!
Korjattu:
Noita ja muitakin linuks-illuusioita ilmestyy aika ajoin, mutta psykoosihallusinaatio on, että linuks on ja pysyy vähäpätöisenä kurttauksena, josta ei ole muuhun, kuin komeroissa ja autotalleissa lojuviin tietokoneisiin, joita siten ei edes käytetä!- Isän_Kädestä
Voi sinua pikkupoikaa. Poljetko jalkaa ja muutut kiukusta punaiseksi kun kaikki menekään sinun pillisi mukaan?
Linux elää ja voi ihan hyvin ja sillä on miljoonia tyytyväisiä käyttäjiä. Ihan sinun pikkuisen kiukuttelusta huolimatta.
Ja nyt sinun kannattaa juosta äidin helmoihin, hiukan tirauttaa ja sanoa posket märkänä "Mutkun isot pojat kiusaa..."
- Saastetta_saastetta
Jaa, millonka se android on nyt linuxiksi muuttunutkin?
Eli toisin sanoen silloinhan linux on eniten saastuva käyttöjärjestelmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617