Vanhat astiat

Einappaispakkailla

On useammasta kuolinpesästä siunaantunut, jos jonkinlaista koristeellista jälkiruokakippoa sun muuta kristallityyppistä. Ei leimoja.
Onko niillä mitään arvoa, enää nykypäivänä. Olis muutto edessä ja kovin mielelläni luopuisin niistä.

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KolhiintunutArapia

      Vie pelastusarmeijaan. Myyvät ne myymälöissään edullisesti. Et sinä niistä itse mitään saa, jos menet kirppikselle myymään. Pöydän vuokraan menee joka sentti.

      • einappaapakkailla

        Ok, kiitos tiedosta.


    • Arvoa on vaikea määritellä - saattaahan siellä olla joukossa jotain helmiä. Huuto.netissä on aika lailla astioita myytävänä - ehkä sieltä voit saada jotain hintatoivehaarukkaa, mutta niinkuin näet, ei siellä juuri ihan kauhea suihke käy.

      Poimi niistä ne jotka haluat säilyttää. Ja jos et halua lähteä kirpputorille, niin pidä kaverien kesken astiakekkerit, jossa annat jokaisen viedä pois haluamansa. Loput voit toimittaa (=lahjoittaa) vaikka kierrätyskeskukseen tai Fida-lähetystorille edelleenmyyntiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5821
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4555
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4322
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4101
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3700
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      59
      3209
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      49
      2412
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      33
      2287
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2059
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1114
    Aihe