Minulla on ihmeellinen ongelma koskien hoitolaukkuja: mistä niitä saa? Tarkalleen ottaen: mistä niitä saa käytettynä (tori.fi ja huuto.net on seurannassa) tai kivijalkaliikkeestä pääkaupunkiseudulla?
Haluain siis ensisijassa päästä hypistelemään hoitolaukkua, kokeilemaan onko se itselle sopivan kokoinen ja onko siinä riittävä määrä taskuja ym. En kuitenkaan ole onnistunut löytämään googlettamalla yhtään paikkaa, jossa niitä olisi myynnissä pääkaupunkiseudulla (tai no, Bebes on, mutta se on minulle liian kallis). Toisena vaihtoehtona olisi ostaa "sokkona" merkkihoitolaukku käytettynä, mutta niitä ei tunnu tulevan kauhean usein myyntiin. Nettikaupoista en halua ostaa uutta, sillä sokkona ostettavaksi ne ovat hieman liian kalliita ja tässä asiassa olen myös valmis maksamaan palvelusta.
Näitä merkkihoitolaukkuja (storksak, babymel ym) on kuitenkin liikkeellä, mutta miksi ne eivät päädy myyntiin? Onko facebookissa esim. joku vauvantarvikekirppis, johon ne päätyvät huutonetin sijaan? Ja missä kivijalkakaupoissa hoitolaukkuja oikein myydään?
mistä hoitolaukku?!
onpa-hankalaa
3
207
Vastaukset
- lissu7778
Täältä ainakin löytyy muutamia vaihtoehtoja: http://www.vertaahintaa.fi/lastenhoitotarvikkeet/search.php?q=hoitolaukku
- laukuton
Lisää hoitolaukkuja netistä, tosin uusia myös tuolta
http://lastenkamari.fi/hoitolaukut/ - Chard0nnay
Tässä minun hyväksi todettu "hoitolaukkua"! :)
http://ruusuillatanssimistasittenkin.blogspot.fi/2016/02/michael-kors-hamilton-hoitolaukkuna.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta653325Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433137- 432518
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1162503- 311943
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271840- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851455- 391310
- 821179