Elikkäs toivoisin että saatais sellanen roolipeli kokoon... Aiheena ois fantasia joka siottuu nykypäivään, yhdysvaltoihin. Muitakin pelejä voidaan pelata mutta tässä olisi mimun toiveeni.
Eli elämme vuotta 2016. Moni rotu taistelee rinta rinnan. Mutta esiin tulee uusi uhka kun Demonien kuningas langennut Lusifer menettää paikkansa. Rodut eivät tule toimeen keskenään, mutta demonien uusi kuningas on kamalampi ja ahneenpi kuin ennen. Rodut joutuvat yhdistämään voimiaan kukistaakseen tuon hirviön joka pyrkii viemään myös heidän valtansa.
Rotuina olisi nämä:
Miracu
VampyyrI
Demoni
Enkeli
Ihminen/metsästäjä
Animaagi
Ihmissusi
Jos sinulla on oma kehittelemäsi rotu, niin se voi myös päästä mukaan. Roduista lisätietoa kikissä.
kikissä nimenä käyttäisimme hahmomme nimeä ja kuvaa. Kuvat olisivat mieluiten julkkiksest. Pelaajilla on oma ryhmä jossa voivat puheskella kaikesta, muille pelien ei tatvitse näkyä ja muiden pelaajien kanssa keskustellaan tärkeistä asioista.
Itse pelaisin Crystal Micaelsonia, joka on miracujen alkuperäinen ja johtaja.
Hahmoja on yksi, ja jos hahmo kuolee saa tehdä uuden.
HUOM. Ensisiaisesti olisi hyvä saada kunkin lajin edustaja/johtaja. Joten ekat saavat luultavasti tämän kunnian.
Jos kiinnostuit laita kikiin viestiä, kik: cd_name
peliseuraa
belaaja
1
180
Vastaukset
- Loretanja
Hetkinen hetkinen. Alusta, ikäsi, muiden pelaajien määrä, aikataulu, onko kirja pohjalla, onko gm, nopat..?
Jos et saa muita pelaajia mukaan, niin minä voin tulla pelaamaan skypeen tms. tuollaista. Kuulostaa kivalta.
Loretanja miukumauku kuumaposti piste com.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113688
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka433608- 1523392
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032655Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762651Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61768- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031188Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos581150Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121028