Muutin kaaplitaloon , läååärin kytkentä

Olen tähänasti käyttänyt langattomana, mutta mitä asetuksia pitää tehdä, että läpäri tunnistaa liitosjohdon -
Tämä taloyhtö nk katvealueella ja langaton ei toimi !!!
757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tyhmä otsikko, tyhmä viesti.

Äänestä
  • Tyhmenpiäkin tältä palstalta löytyy. Itse olet tyhmä jos et tajua virhenäppäilyä.

    Äänestä

  • läppäri kaapeliverkko, vaatisko DNA modeemin ?

    Äänestä

  • tomååeli kirjoitti:

    Tyhmenpiäkin tältä palstalta löytyy. Itse olet tyhmä jos et tajua virhenäppäilyä.

    Ennen Enterin lyöntiä, kannattaa lukea postaus läpi.

    Äänestä

"läååäri" yleensä tunnistaa sen lankanetin, Windowsissa "Verkko ja jakamiskeskus".
Langatonta Wlania jos haluat hanki purkki.

Äänestä

Verkkojohdon kytkeminen koneeseen riittää, verkkoyhteys tunnistuu automaattisesti.

Kaapelinettejä on erilaisilla tekniikoilla toteutettuna, riippuen toteutuksesta voi vaatia jonkun "modeemin" väliin tai sitten kytkentää ei ole tehty loppuunasti. Taloyhtiön taholta (isännöitsijältä) saat paremmin neuvoja kuin täältä koska emme voi tietää kuinka systeemi on toteutettu siinä talossa.

Äänestä

Ostin uuden läååärin, nyt kelpaa nörtteillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apu_va kirjoitti:

Olen tähänasti käyttänyt langattomana, mutta mitä asetuksia pitää tehdä, että läpäri tunnistaa liitosjohdon -
Tämä taloyhtö nk katvealueella ja langaton ei toimi !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu