Siis vähän ottaa päähän!
Mulla on yks kansio, missä on tyhjiä tiedostoja ja niitä tai sitä koko kansiota ei saa mitenkään hittoon. Kaikki muut tiedostot kansiosta on muualla, oli kuvakansio.
Mutta sitten siellä on jotain 0kt tyhjiä tiedostoja ja niitä ei saa pois eikä niiden nimiäkään voi muuttaa. Miten nää saisi pois. Käyttis on windows 7.
Tyhjien tiedostojen poistaminen
6
192
Vastaukset
- rottenpotatoes
http://windows.microsoft.com/fi-fi/windows/delete-file-folder#1TC=windows-7
Windows ohjeita. Voit tehdä vaikka Ubuntun asennusmuistitikun ja käynnistää koneen siltä. Sitten voit yrittää poistaa niitä tiedostoja. Kannattaa tehdä varmuuskopiot ensin tärkeistä tiedostoista, ongelma kuulostaa sen verran omituiselta että voi mennä koko tiedostojärjestelmä sekaisin huonolla tuurilla, kun alkaa sörkkiä.
- Tyhjänä
Noi windows ohjeet mä kyllä tiesin, niistä ei ole apua. Tota, mun tietsikkaosaaminen ei oikein yllä johonki ubuntu juttuihin. Tulee vain ilmoitus "tätä kohdetta ei löytynyt" ja sitten "Se ei enää sijaitse kohteessa." Onko tohon mitään sellaista perushelppoo ohjetta?
- rottenpotatoes
Taitaa niissä sinun "tyhjissä" kansioissasi olla piilotiedostoja.
- Tyhjänä
Tota, mä olen yrittäny tehdä sen mitä osaan mutta kun ei mikään auta!
Koitin palauttaakin jo järjestelmää, eikä sekään niitä poistanut. Ainakin 0kt näyttää olevan tiedostojen koot. Miten niistä sitten näkisi onko niissä jotain ja saako niitä sitten pois?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272024
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021815Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?831611Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611474Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331172- 1101093
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511063- 751056
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471046Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441003