Pyöreä n. 1 cm halkaisijaltaan, emaloitu, ruuvikiinnitys
[url]http://aijaa.com/Eo3Stn[/url]
Mikä ihmeen pinssi on seuraava
5
135
Vastaukset
- samavielä
Jatkoa! Se on kuvassa ylösalaisin ja siinä on vuoisiluku 1924.
- seonharminpaikka
JUU, se taitaa olla niin vanha, ettei kukaan enää muista. Nekin henkilöt, jotka tuolta ajalta vielä ovat elossa, olivat silloin niin pieniä, etteivät vielä mitään ymmärtäneet.
Kun kääntää, niin ihan selvästihän siinä lukee T W M 1924 ja vaikkei ihan noin vanhoja ollakaan, niin onhan meillä netti; Turun Voimamiehet - painijaseuran logohan se siinä.
http://www.turunvoimamiehet.fi/mestaripainijat.html- aloittelija
Kiitos, on hienoa, että joku vielä muistaa. Sitten seuraa tietystikin lisäkysymys, onko kyseisellä merkillä paljonkin keräilyarvoa?
Muistamisesta ei ollut kyse, ihan googlettaen tuolla kirjainsarjalla se löytyi. En lukenut sivua tarkemmin, mutta oletin, että painiseura saattaisi olla ihan vieläkin olemassa, ja seuran logoonhan kuuluu perustamisvuosi 1924, joten pinssi voi olla miltä aikakaudelta hyvänsä.
Jospa joku keräilijä sattuisi tietämään, onko sillä keräilyarvoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131063
- 1141052
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21775- 53720
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32663ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42618Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9492