Mihin on yhteydessä se, että perhe muuttuu, koska se näyttää kärsivän?
Sitä voi tulkita sillä, että vanhojen energioiden ihmiset kuolevat pois ja uusia tulokkaita sieluja syntyy uudelleen, joiden perhe käsitykset ovat täysin erilaisia, mitä olemme tottuneet pitämään. Lisättynä luonnon mullistuksina ja teknologialla, niin perheestä muotoutuu avian uusi tapa ajatella, mitä emme tunne.
Uudet vahvat arvot tulevat johtamaan perheitä eteenpäin ja voi olla että pehmeät arvot tulevat saamaan turpiin ja joutumaan muualle tekemään jotakin....
Tämä on vain kehitystä ja kaikki mitä tapahtuu on Luonnon tahto. Kehitys on, se ei ole hyvää eikä huonoa.
Lähestyy 13 planeetta ja me saamme uusia ominaisuuksia, mitä aikaisemmin emme omaneet. Sekin helpottaa integraatiota. Muuttuu ei vain perhe vaan kaikki.
Profetioista näemme, että tulee sotaa Venäjän ja Arabien välille. Arabit vyöryvät EU:hun. Usa tuhoutuu. Sota kestää kolmisen vuotta, mutta tulee rauha ja molemmat navat löytävät ratkaisuja.
Arabit ovat yksi vahvemmista roduista. He eivät ole väärässä eikä oikeassakaan, mutta mailman napa on kääntymässä ja on vaikeat antiikkiaikaiset suhteet selvittävä. Toivon vähemmän kipua.
Profetioissa kerrottiin, että New York tuhoutuu, Tokio ja Japani painuu veden alle ja Istanbulissa on sotaa ja tuhoa. Nämä kolme kaupunkia ovat Ravun kaupunkeja. Ja he kaikki tuhoutuvat. Se todistaa, että perhe on muutoksessa. Mitä perhe tulemaan pitää, sitä voimme arvailla.
Kivulla, jolla tuntuu olevan ulospääsemätöntä voimaa, on syynsä. Cacay ennustaa Atlantista, uuden tyyppistä elämää. Samalla 2016 lähestyy asteroid, mikä tuo paineita maahan, mikä näkyy konflikteina, samalla tavalla kuin vanhemmat tulee kotiin ja lapset jo vaistoavat sen ennakkoon.
Kirjastossa on muuten kirjaa, joka spekuloi aika rankalla tavalla tulevaa perhettä, tyyliin, että jalkaansa voi lainata äidille, jotta hän kävelisi nopeampaa kikkelinsä siksolle, ettei se kusisi housuun...tai jottain. Anteeksi vitsiä.
Menenkö naimisiin Ufon kanssa?
FamilyNews
Alisa Ihmemaassa
Perhe instituutio muutoksessa. Family News
AlisaIhmemaassa
1
149
Vastaukset
- buahahaa
"Menenkö naimisiin Ufon kanssa? "
Luulen että se on parasta, sillä sun juttusi on niin ufoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463230Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091962Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171930Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si831807- 181532
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431438- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901329Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261222UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168