Milloin Centra

Olen jo pitkään kaipaillut kunnon rautakauppakujaa, pitäisi löytää kunnon vasara. Nythän rautakaupat ovat leväällään kuin huoran ovet.
Onko päättäjät paskoneet persuvalitusten takia housuihinsa, vai mikä maksaa, kun ei saada hyvää hanketta alulle?
2880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

http://areena.yle.fi/1-2629602

Toivottavasti ei milloinkaan. Eikä enää yhtään mitään muutakaan turhaa betoniparkkitaloa ja peltihallia, saathana.

Äänestä
  • kun liittymä asiat motarilta saadaan kuntoon. rautatietä alueelle myös suunnitellaan ruuhkien välttämiseksi

    Äänestä

Joko sähkölinja on siirretty pois yltä? kaupungin maksamana luonnollisesti.

Äänestä

Miten noi Pohjolarakennuksen sivuilla olevat havainnekuvat jotenkin tuovat mieleen yhden toisen yhtä hullun hankkeen mieleen?

Äänestä
  • Hei! Mä luulen, että tonne tulee ainakin tuhat uutta työpaikkaa, mutta jos tuleekin vain 999 niin taas on paskamyrsky naamalla, kun oon valehdellu.

    Äänestä

  • Perzuikki valeisiin on totuttu.

    Äänestä

  • tarkoitit iizakia.

    Äänestä

  • sarihan tilas kuvat kehitykseltä molemmat on yhtä suuruuden hullujen kyhäelmiä

    Äänestä

Kiemungin kannattaisi hakea kaupungin edustajaksi Centran hallitukseen. Eduskuntapaikka olisi sen jälkeen varma.

Äänestä
  • ei se kerkii kun on lusimassa edellisessä hallituksessa tekemiään rikoksia

    Äänestä

  • Hei Kari ja kui menee eduskunnassa?

    Äänestä

Ritaluoma ameriikasta tekemään meille Euroopan suurin rautakauppa.
On se sillai ihme juttu, jos tästä kaupungista ei vasaraa löydä.
Ton ryteikön radanvarressa kyllä soisi muuttuvan joksikin, ehkä jopa uudeksi rautatieasemaksi, kun on parkkitalokin siinä vieressä jo. Nt nää vouhaa rautatieasemale parkkia, kun helpompi olis siirtää asema, ja poistuis kaksi ongelmaa, vanha asemarakennus ja parkkihalli.

Äänestä
  • Rautatieaseman siirto kuulostaisi hyvältä ehdotukselta. Onhan noihin voimassaoleviin asemakaavoihinkin merkitty rakennettavaksi toimistotiloja radan varteen ratamelun vähentämiseksi Keinusaaren alueella.
    Junatoimiston muutto asemalta Centran puolelle rauhoittaisi myös Varikonniemeä asumiselle.

    Äänestä

Tehdään tai jätetään tekemättä, ihan merkityksetön asia. Te olette kuitenkin tyytymättömiä ja eri mieltä. Muut kun ovat aina väärässä aina ja joka asiassa.

Äänestä

Vanajantie kuntoon ensin ja siitä liitymä katisten ympyrään,ja sit kaistoja neljä.

Äänestä

Liikemies Kari liikemies Ritsku yhteen niin hyvää tulee kuten autotalohankkeessa.

Äänestä
  • Veljet ei ehdin kun aurinko paistaa Key Westissä.

    Äänestä

  • pitäähän kunnon kauppa olla kun ritsku alkaa aulankon pöheikköö jalostaan. nimi on vielä hakusessa mutta työ nimenä on käytetty varjoinen letto ranta. pohjan tähti ja keva ovat erittäin kiinnostuneita mega hankkeesta

    Äänestä

  • unhodit että. kari on myös tukemassa innok kaasti tätäkin hanketta.mutta kieltää.tietysti jälkäteen ja .roskat jättää muide.siivotavaksi. vrt scc.autotalo

    Äänestä

  • Olet sä kännissä kun kirjoittelet näitä raapustuksiasi? Meinaan on sitten harvinaisen pelkkää kirjoitusvirhettä tuo sinun tekstisi. Olisiko aika lopettaa ryyppääminenja siirtyä Cola-linjalle?

    Äänestä

Pojat pojat pojat, älkääs nyt intoilko ja lyökö vetoa väärän hevosen puolesta!!
Iisakki on hankkeen vahva kärkiveturi ja hän on itse itsensä nimittänyt siihen tehtävään (aivan kuten meni itse itsensä pyytämänä SCC-hallitukseen).

Huteraa ja ammattitaidotonta, mutta innokasta tukea sopimusasioissa ja kaupanteossa antaa rakas apulaisjohtajamme Mr. the Big Disaster eli Juhis. Voisi näin vitsikkäästi sanoa, että Iisakki on hankkeen veturi ja Juhis toimii hiilivaununa.

Takaisin asiaan: Kun Juhis tekee osto- ja myyntisopimukset, niin voitte olla levollisia sen suhteen, että hyöty menee bisnesmiesten taskuun ja kaupungin veronmaksajille jää pelkästään maksumiehen osa.

Äänestä
  • Mitä tekemistä sen kanssa että liikemies Kari tuki huijari Ritskun autotalohanketta loppuun asti ? Joku sanonut että ei ole ilmaisia lounaita.

    Äänestä

  • Ritaluoman 4 vuotta tarjoamat lounaat ovat toistaiseksi ilmaisia.

    Äänestä

En tiedä mitään mistään centrasta mutta avauksesta mieleeni juolahti wanha sananlasku; "jos kokee olevansa vasara, kaikki ongelmat alkavat muistuttaa naulaa".

Äänestä
  • kärkiveturi osui naulan kantaa. oikea täsmä isku

    Äänestä

Kari on aloittajan mukaan jo ehtinyt Centrasta myöskin valittaan. Kuinka monta valitusta on sisällä?

Äänestä

Se on 7-4

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SiirretäänSähkölinja kirjoitti:

Olen jo pitkään kaipaillut kunnon rautakauppakujaa, pitäisi löytää kunnon vasara. Nythän rautakaupat ovat leväällään kuin huoran ovet.
Onko päättäjät paskoneet persuvalitusten takia housuihinsa, vai mikä maksaa, kun ei saada hyvää hanketta alulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu