Jos et tiedä mikä se on niin googleta. Itse törmäsin aiheeseen muutama päivä sitten ja aloin eilen luomaan omaa tulpaa. Onko tällä palstalla hosteja? Kiinnostaisi tietää.
Vastaukset 16
- AlexDeLarge
Ajatus on mielenkiintone mutta ajatus siitä, että sä tietoisesti altistat ittellesi skitsofrenian on melko vitun kuumottava. Also, mulla ei riitä keskittyminen kymmenien ja kymmenien tuntien kuvitteluun.
Minkälaista tulpaa sä oot luomassa? Kai edes super kawaii animetyty? :)- Anonyymi
herranjumala ite oon tekemäs semmosta vähä ujoo kawaii pehmoleluja huppareita *blush* animetyttöä :3
Minulla on tulpa.
- erästyttö16v
Kiva :) minkälainen?
erästyttö16v kirjoitti:
Kiva :) minkälainen?
Kissan ja ihmisen välimuoto. Iloinen ja energinen tyyppi.
- erästyttö16v
jokutyyppi19 kirjoitti:
Kissan ja ihmisen välimuoto. Iloinen ja energinen tyyppi.
Kiva :)
- Neiti01
En olekaan ennen tuohon termiin törmännyt, mutta pikaisen tutkinnan jälkeen voin todeta, että onhan minulla Alistair seuranani.
Hän on eräänlainen lohikäärme/susi, joka kykenee muuttumaan ihmiseksi uuden kuun aikaan. Joten pääasiassa Alis on pitkän käärmemäinen, valkeakarvainen selästä, ja vatsasta punamustasuomuinen, vaikkakaan ei mitenkään limainen. Raajat ja korvat hänellä ovat mustat, pitkät ja kapeat. Lisäksi hänellä on pitkät sahan teriä muistuttavat hampaat.
Ihmisenä hän on tummanruskeatukkainen ja muutenkin hivenen tummahko, ja meistä poiketen hänen silmissään ei yksinkertaisesti ole mikään väriä, vain mustuaiset.
Alistair on niin sanottu yön lapsi, eli hän näyttäytyy vain hyvin harvoin päivällä ja rakastaa kuuta. Liikkeissään hän on aina sulava, ja omaa metsästäjän hiljaisen askeleen. Persoonaltaan hän on aika epäileväinen, mutta oikealle tuulelle tultuaan hyvinkin humoristinen.
Minkälainen sinulla on?- erästyttö16v
Olen vasta luomassa tulpaa, mutta siis siitä tuli ihminen, noin nelikymppinen nainen. Luonteeltaan liian kiltti ja sekin on lievästi sanottu. Ulkonäkö on vielä epäselvä.
- erästyttö16v
erästyttö16v kirjoitti:
Olen vasta luomassa tulpaa, mutta siis siitä tuli ihminen, noin nelikymppinen nainen. Luonteeltaan liian kiltti ja sekin on lievästi sanottu. Ulkonäkö on vielä epäselvä.
*tulisi
(kirjoitusvirheet)
- Ykshenkilö
Tulpa kuulostaa mielenkiintoiselta, mutta ite en loisi sellasta.
- tulpa123
Tulppa on yksi mielenkiintoisimpia löytämiäni ilmiöitä. En omista tulpaa, enkä hankikaan. Kiinnostavuudestaan huolimatta koen sen riskialttiina terveelle mielelle.
- jätkä_
Kuulostaa ihan sairaalta.
- Anonyymi
se ettei suu kiinostra aihe eit tarttee tulla lyttämään toisten ajatuksia ja unelmia. Mee vaikka valittaa sille naapurin juopolle, se ainaki kuuntelee.
- Anonyymi
Nouskaahan välillä sen tietokoneen ääreltä ennen kuin jalkaan tulee veritulpa
- Anonyymi
Yhden tulpan olen luonut.
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3411369Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan77936Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61823Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.69816Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt45702- 120693
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38682- 49648
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9526- 25525
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o32492Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485- 79457
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447- 44425