Levi President suuri pettymys

Mökkeilijä21

Vietimme viikon Levi president mökissä, joka oli melkoinen farssi. Tulopäivänä klo 16.00 piti olla mökin valmis meidän käyttöön, mutta siellä oli vielä siivousta klo 17 jälkeenkin. Huomasimme jo heti tulopäivänä että yhdestä huoneesta puuttui ovi ja yhdessä vessoista haisi niin pahasti oksennus että se oli käyttökelvoton. Ilmoitimme noista asioista eteenpäin. Illalla saunaan mentäessä pesuhuoneesta löytyi lasinpalasia, onneksi ketään ei astunut niiden päälle. Seuraavana päivänä haisevaa vessaa tultiin pesemään, mutta haju jäi vielä pesun jälkeenkin. Paikalla oli myös biljardipöytä jonka verka oli reikäinen ja pahasti kulunut. Siihen kuului myös neljä biljardikeppiä joista yksi oli toimiva. Myös kuvauksessa oleva darts taulu puuttui täysin. Autotallissa joka oli muuneltu viihde huoneeksi haisi myös erittäin pistävälle. Kolmantena päivänä saatiin puuttuva ovi paikalleen. Mökissä oli muutenkin paljon virheitä ja puutteita mm kuvauksessa oli 4 hiustenkuivaajaa mutta niitä oli vain yksi, jääkaapissa piti olla integroitu TV mutta sitä ei ollut. Pois lähdettyämme olimme pettyneitä paikan kuntoon joten päätimme laittaa siitä reklamaation, jos saisimme siitä hyvitystä takaisin. Saimme siihen vastauksen hyvinkin pian, joka oli HYVIN epäasiallinen ja töykeä. vastauksessa väitettiin että meillä olisi ollut kissoja mukana???!?!, koska karvoja oli löytynyt kaikkialta ja kissan kusi haissut keittiön tarjottimissa ja kaapissa?!? Syytös on täysin absurdi ja olemme kaikki nyt erittäin vihoissamme ja hämmentyneitä kyseisestä syytöksestä. Siinä vielä vaaditaan ylimääräistä 500euroa olemattomien lemmikkien pidosta. Tosin karvat voivat selittyä sillä että meillä on kotona kaksi kissaa joista on mahdollisesti voinut kulkeutua muutama satunnainen karva paikalle. Kusen haju selittynee sillä että siivoojilla on hajuaistissa paljon vikaa (kannattaisi käydä tutkituttamassa) koska eivät haistaneet oksennusta meitä ennen siivotessaan.

Näin ollen 4400e viikosta on RYÖSTÖhinta ja mökin vuokraaja tai sähköpostiin vastannut on valhetelija!
En suosittele kyseistä mökkiä ainakaan tuohon hintaan!!!

8

3285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvokasta

      Okei. Aika kova hinta tuo 4400 euroa viikosta. Sehän on kalleimpien suurkaupunkihotellien tasoa. Mutta kas, nuo lappilaiset osaavat ottaa rahat pois:D

    • Järkyttynyt

      Ihan järkyttävää suosittelen viemää asiaa eteenpäin!

    • eikoskaanlappiin

      Voi jessus.. 4400€ viikko. Tuolla rahalla asuu Thaimaassa kolme vuotta.

    • 69875111

      Provo kirjoitus, jääkaapissa televisio...höpöhöpö. Tuon hintainenkin muka...ei ees hauska vitsinä ollut. Monissa mökeissä oltu ja kaikki ihan siistejä olleet.

      • Mökkeilijä21

        Provot sulla on housuissas... käy kattomassa kyseiseltä sivulta ni siellä lista asioista mitä pitäisi löytyä. Hinta taulukkokin siellä on.


    • Cella24

      Normaalisti Lapin mökeissä pitää ilmoittaa kaikki puutteet ja viat loman aikana suoraan mökin omistajalle... Turha valittaa jälkeenpäin majoituksen jälkeen. Sama ku valittaisit ravintolassa ruuan jo kokonaan syötyäsi, että ei maistunut...haluan rahat takaisin :)

      • osanottaja

        Kyllä noita mökkipettymyksiä tulee esille aika usein. Liekkö varat vähissä pitää niitä kunnossa. Känniset kalat kyllä uivat aina kuiville. Hyvä tietää että ei ainakaan totakaan mökkiä vahingossa vuokraa. Palautetta pitää antaa. Ei ole mukava kun loma menee ppilalle. Yleensä noilla mökin omistajilla on varmaan omat kannustusjoukot jotka kehuu tyhjää. Koska näettä nekatiivistä palautetta noissa mökki mainoksissa aina vaan positiivista vaikka monesti ne palautteet eivät ole edes lähi mainkaan tälle vuodelle päivättyjä. Varmaan harvassa tahdissa niitä sit vuokrataan.


    • Anonyymi

      mahtaako sama mökki olla edelleen yhtä huonolaatuinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      64
      4365
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3485
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3150
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2608
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2307
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2079
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      1984
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      192
      1870
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1542
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1398
    Aihe