Ostin akun ja laturin HP läppäriin ebay-verkkokaupasta, laturi 4.91€ postikuluineen ja akku 19.56€ postikuluineen. Kahdelta eri myyjältä toinen Kiinasta ja toinen Hongkongista. Tavarat tuli n. viikossa postin kautta ilman lisäkuluja!
Miksi enää ostaa samaa tavaraa Suomesta "mummo hinnalla" kun saa saman tavaran pelkän postikulun hinnalla Kiinasta?
Tästä lähtien ostan kaiken pikkurihkaman ebay:stä: www.ebay.com
Uusi akku ja laturi läppäriin - melkein ilmaiseksi
4
154
Vastaukset
- piznezmään
Jos haluaa keskimäärin laadukkaamman tuotteen kunnon takuulla niin ostaa suomalaiselta yritykseltä joka myy HP:n virallisia tuotteita.
Noita samojahan myy sitten monet välittäjät jotka ottaa pari euroa siitä että tilaavat ne sinulle Kiinasta, Osta Netistä sun muut, noilta ei kannata ostaa jos mahdollisimman edullista halua ostaa koska samat tavarat yhtä hyvällä takuulla (= ei takuuta) voi tilata itse suoraan tuolta eBaysta.- ei_aikaa
ootko koskaan katsonut kellosta paljonko menee aikaa kun opettelet sen ebayn, rekisteröidyt, etsit sopivan tuotteen satojen joukosta ja teet sen tilauksen? pari euroa voin maksaa siitä että joku tekee sen minun puolesta.
- piznezmään
Ei tullu katottua silloin kuin rekisteröidyin. Ei siinä kauheasti mennyt aikaa kun englantia kuitenkin opetettiin jo peruskoulussa. eBayssakin tuotteissa on teksti jossa niistä kerrotaan, on mm. yhteensopivuudet jne.
Paljon on tullut säästettyä kun en ole maksanut turhille välikäsille, lisäksi jos tulee ongelmia niin PayPal auttaa, joskus käy niin että loppujen lopuksi on sekä rahat että tuote.
En siis näe itse järkeä tilata kalliimmalla samaa kuin minkä saa samalla toimitusnopeudella halvemmalla itse ja tosiaan kun tuota PayPalia ajattelee niin ehkä jopa paremmalla turvalla ongelmatilanteiden kannalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?883707- 252086
- 1962001
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell871534PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3431454Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale901171- 931090
Varoitus kyläläisille Suomussalmella
Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo131074Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.30970Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72906