Ostin akun ja laturin HP läppäriin ebay-verkkokaupasta, laturi 4.91€ postikuluineen ja akku 19.56€ postikuluineen. Kahdelta eri myyjältä toinen Kiinasta ja toinen Hongkongista. Tavarat tuli n. viikossa postin kautta ilman lisäkuluja!
Miksi enää ostaa samaa tavaraa Suomesta "mummo hinnalla" kun saa saman tavaran pelkän postikulun hinnalla Kiinasta?
Tästä lähtien ostan kaiken pikkurihkaman ebay:stä: www.ebay.com
Uusi akku ja laturi läppäriin - melkein ilmaiseksi
4
169
Vastaukset
- piznezmään
Jos haluaa keskimäärin laadukkaamman tuotteen kunnon takuulla niin ostaa suomalaiselta yritykseltä joka myy HP:n virallisia tuotteita.
Noita samojahan myy sitten monet välittäjät jotka ottaa pari euroa siitä että tilaavat ne sinulle Kiinasta, Osta Netistä sun muut, noilta ei kannata ostaa jos mahdollisimman edullista halua ostaa koska samat tavarat yhtä hyvällä takuulla (= ei takuuta) voi tilata itse suoraan tuolta eBaysta.- ei_aikaa
ootko koskaan katsonut kellosta paljonko menee aikaa kun opettelet sen ebayn, rekisteröidyt, etsit sopivan tuotteen satojen joukosta ja teet sen tilauksen? pari euroa voin maksaa siitä että joku tekee sen minun puolesta.
- piznezmään
Ei tullu katottua silloin kuin rekisteröidyin. Ei siinä kauheasti mennyt aikaa kun englantia kuitenkin opetettiin jo peruskoulussa. eBayssakin tuotteissa on teksti jossa niistä kerrotaan, on mm. yhteensopivuudet jne.
Paljon on tullut säästettyä kun en ole maksanut turhille välikäsille, lisäksi jos tulee ongelmia niin PayPal auttaa, joskus käy niin että loppujen lopuksi on sekä rahat että tuote.
En siis näe itse järkeä tilata kalliimmalla samaa kuin minkä saa samalla toimitusnopeudella halvemmalla itse ja tosiaan kun tuota PayPalia ajattelee niin ehkä jopa paremmalla turvalla ongelmatilanteiden kannalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512