Tänään fundeerasimme Essolla, miten tämä palkolaisongelma ratkaistaan kaikkein parhaiten. Ensiksi ISIS-joukot pitää mahdollisimman nopeasti tuhota ja sen jälkeen kaikki pakolaiset marssitetaan kotimaihinsa jälleenrakennustöihin. Ratkaisu on äärimmäisen helppo.
Kun ISIS-joukkoja lähdetään tuhoamaan, niin ratkaisevassa asemassa ovat kurdit. Heitä asuu kriisialueella noin 15 miljoonaa, mutta heillä ei ole omaa valtiota, vaikka kurdit osaavat pitää alueillaan hyvän järjestyksen. Irakissakin kurdialueilla on paras järjestys ja elämä on rauhallista.
Ensimmäisessä vaiheessa suurvallat ja YK:n määräävät niin, että kurdikansalle annetaan itsenäisyys ja heille järjestetään oma valtio sillä ehdolla, että kurdit tuhoavat kaikki ISIS-joukot. Suurvallat USA ja Venäjä antavat kurdeille parhaat mahdolliset aseet ja rajattomasti ammuksia ISIS-joukkojen tuhoamista varten.
Tällä konstilla ISIS pystytään tuhoamaan kaikkein helpoimmin. Kurdikansan miehet ovat oivia sotilaita, jotka eivät juokse karkuun. Irakilaiset ja syyrialaiset sotilaathan kunnostautuvat vain ahdistelemalla ja raiskaamalla turuilla ja toreilla naisia ja lapsia. Jos kurdisotilaille annetaan vapaat kädet ISIS-joukkojen tuhoamiseen, niin homma on valmis parissa kuukaudessa. Yhtään ISIS-heppua ei ole sen jälkeen hengissä, joten kaikki pakolaiset voivat palata turvallisesti kotiinsa.
Tällä konstilla ratkaistaisiin mukavasti kaksi asiaa. ISIS saataisiin nopeasti tuhottua, ja kurdit voisivat alkaa rakentaa omaa itsenäistä Kurdistanin valtiota kohti kukoistusta. Kurdistanista tulisi varmasti alueen paras valtio, sillä kurdit osaavat pitää järjestyksen alueillaan.
Kestävä ratkaisu pakolaisongelmaan
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293035- 1191245
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu61047- 58961
- 66925
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26897Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38871Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu161851Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75784