Ei se vaan mene perille,rakkeja ei saa päästää paskantamaan (Taloyhtiöiden pihalle)Oletko niin saatanan laiska,vaan teetkö kiusaa.Koita nyt perkele ymmärtää asia.(Ei pyykki telineen alle).Se on sama kuin tulisimme sinun ruoka kattilaan paskantamaan.Johan tässä menikin viikko!!!!
Rakkienpaskat
Jäljetlumessa
83243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 83
Vanhimmat
Kyllä ne "pikku kikkareet" sieltä lumi peittää ja keväällä sulamisvedet hulluttelee isommat katuviemäriin. Kaikkia pitää yrittää ymmärtää, eläimiäkin, peräänkuulutan hivenen suvaitsevuutta.
Ei taloyhtiön pihalle saa rakkeja paskottaa. Jokainen täysijärkinen sen ymmärtää. Elikkä paskottaja on paras toimittaa MT1:llä pikaisesti hoitoon. Järki on pahasti jäässä ja hulluus on iskenyt.
Mutta eikös yleisessä järjestyssäännössä sanota että hoidetuilta/puisto-alueilta pitää jätökset kerätä pois.Mutta suurin osa noista koiran ulkoiluttajista on jäykkiä ihmisiä jotka eivät taivu.Jonka seurauksena ne kikkareet ja kokkareet jää sinne maahan
Juu näin on. Mutta yleisissä-,ja taloyhtiön järjestyssäännöissä sanotaan paljon muutakin.
Muista nyt varmasti tehdä yölliset reisusi pyykkituvassa ja pyörävarastossa ja ethän unohda itkeä parille naapurillesi kuinka taas on ...... ja muistathan nyt varmasti miten taloyhtiössä tehdään kiusaa. Kirjoitathan taas lappujasi, odotamme jälleen terveisiäsi eri paikkoihin. Muistathan myös antaa kersallesi tämän saman opin.
Lupaa, että jälleen kerran toteutat kaiken tämän ja paljon muutakin. Koiran paskat on sinulle sivuseikka.
Näillä mennään, että sillai.
Tunnenko minä sinut? Epäilenpä rankasti,ja kyllä yleisissä järjestyssäännöissä sanotaan koiran kikkareista paljonkin ja laki myös tähän velvoittaa,mutta nähtävämmin olet sellainen ihminen ketä ei hirveemmin lait ja pykälät velvoita,kun ollaan niin isoa egoa täynnä.Ja kyllä lapselleni opetan tavat ja miten kunnioittaa vanhempia ihmisiä/toisten omaisuutta kun kasvaa ja oppii puhumaan.Pyöräkellareissa tässä talossa en hirveemmin käy ja miksi kävisin kun pyörääni säilytän parvekkeella.Muuten rauhaisaa alkanutta vuotta sinulle,,tähän perään sellainen naurava hymiö.
HEI !!! JOULU MENI JO, (oletko huomannut.) Tämä ei ole "pukin" toive laari. Olet erehtynyt palstasta.
Kyllä tällä tuntuu olevan iso iso Eco.Luulet joku olevas.Toiset ovat toisen luokan kansalaisia. Hei !!! Sukunimi ei muuta mitään "tiedoksi." Samaa syödään ja samaa paskannetaan !!!! Sulla on vielä paljon oppimista.Puhuisi sitten kun tietäisit "varmasti"asioista. Nyt meni todella hutiin,syytökset. Kysymys?Miksi hävitit lappusen,kopiot otettu !!!!???Muistatko???
"Ai" kyse olikin niistä ? kortsuista !!! Ottiko ???ECOOS ....... ! Näkijöitä oli kerrostalossa (kuka) jakoi niitä. Hauskaa ainakin oli muksuilla. :):):)
Kaikki uskovaisten tavara,ei ole yhteistä !!!! Tiesitkö sitä. Tällä mennään.että näin.
Joko olette !!! käynyt valittamassa isännöitsijälle taas "kerran" Ja keksinyt lisää (perättömiä)valheita meistä.
Kuule ! pitää asioissa olla perää ennen kuin lähdetään syyttämään.,tuntemattomia asukkaita! Joita ette edes tunne.
"Toistan"kun et edes tunne !!!
Oletko soittanut poliisin jo ???
Niin kuin uhosit.
Mites noi tupakanstumpit, tyhjät juomatölkit, rikotut pullot, aikuisten miesten kusijäljet, noutoruokakääreet ja -ruoantähteet, purukumit ja muut sylkyjäljet, jne, jne???
Mistä löytyy esim. rikottuja pulloja ,ym. mainitsemiasi, ? mielikuvitustako!?
Valikoivaa havainnointia!
Joo ei ole mukavaa,kun rakin paskat ja kuset on käytävässä MATOILLA.Rakkien omistajat aatelkaapa sitä siivooja poikaa tai tyttöä, joka siivoaa jäljet,ei todellakaan ole mukavaa. (Jos rakkeja ottaa, niistä pitää myös pitää huolta.)Etteivät hauku nimen omaan "hauku"kun jäävät yksin.Rakkikin kyllä oppii,kun kieltää !!!!!!!!!!! (Hyvin koulutetut "koirat"eivät räkytä.) Niin kuin ei omistajatkaan !!!!!!! :)
Kyllä ne "pikku kikkareet" sieltä lumi peittää ja keväällä sulamisvedet hulluttelee isommat katuviemäriin. Kaikkia pitää yrittää ymmärtää, eläimiäkin, peräänkuulutan hivenen suvaitsevuutta.
Ei henkilökohtaisesti ole koiria eikä koiran omistajia vastaan mitään,mutta ne paskakasat.Kun toiset kerää toiset ei niitä.Niin omistajista se tietenki on kiinni.Koirat ovat ihania,ihmisen paras ystävä,kuin perheen jäsen.Hyvää alkanutta vuotta kaikille viksuille koiran omistajille,jotka kuljetti pussukka mukana,ei vie paljon tilaa taskussa.
Mikä kaupunginosa kysymykses? Sanokaa nyt et otsola,täh.mun talos on just tommosia koiran omistajia mitään ei usko.kerran kävin sanoo iha asiallisesti,ni syytti minua että koira kusee ja paskoo heti postilaatikko rivistön eteen.en kai mä sitä koiraa ulkoiluta ku ei oo ees.undulaatti on mut se paskoo häkkii
Millähän vuokrakerrostalo-alueella tekin rähinöitte. vaikka kyllä sielläkin koiranpaskat on siivottava niinkuin tölkitkin.
Hankkikaa nyt saatana elämä!!!
miks hankkisin eläimiä? eihän niistä oo kun haittaa? ja vieläpä saatanan eläimiä
Pavlovin koirat?
Upea rotu!
Rakkien omistajien aivokapasiteetti on suoraan verrannollinen heidän "koiriensa" kokoon.
Kompesoiko se mitenkään aivokapasiteettiä jos on oseampi pieni koira?
Osa on näköjään kaksi päivää ryypännyt, kiihkosta ja sekavuudesta päätellen. Hymiö.
nostan ihailtavaksi
Kerro ihmeessä missä päin koirat kusetetaan talo yhtiön pihaan?
Ja jos kakka sattuu koiralta tulemaan jalkakäytävälle tai parkkikselle niin sen saa aina kerättyä pussiin ja laitettua roskiin.
Niin minä ainakin teen jos vahinko käy.
Onneksi on olemassa todella fiksujakin koiranomistajia. Luulisi heidän koiranssakkin voivan paremmin kuin noiden ressukoiden joilla ei ole järjen häivää.
Noh...ei muutama pikku kikkare tätä maailmaa pahenna. Kuka niitä nyt jaksaisi poimia, ikäänkuin marjoja. Menee koiran ulkoiluttamisesta koko hohto.
Ei varmaan pahennakkaan mut kyl se pikku kikkare vituttaa kengän pohjassa ja useasti kyse ei ole mistään ihan pikku kikkareista
Juuri nämä joilla selkä ei taivu kikkareen kohdalle yllyttävät lihapullankylväjiä. Pilaavat koko koirakunnan maineen.
Toivottavasti ei ole lihapullista tykkääviä pikkulapsia ulkona
Ketäänhän ei häiritse tupakantumpit pitkin pihoja? Kyllä oli eräänkin kerrostalon piha siivottomassa kunnossa kun viikonloppuna ohikulkumatkalla katselin..
Ehkä asioita helpottaisi huomattavasti jos tupakalla käytäisiin vain tupakka paikoilla eikä talojen päädyssä.
Mitä se noihin lihapullista tykkääviin pikkulapsiin liittyy!
Kirjoittelun mukaanhan pikkulapset voivat syödä maasta löytyvien lihapullien lisäksi koiranpaskaa, pois heitettyjen ranskiksien jäännöksiä ja tietysti tupakantumppeja, yms, yms.
Narise mitä nariset,juoppoja emme suvaitse.Tupakan polttelemisessa ei ole mitään pahaa,poltattahan itsekin.
Pissa kakka perse paska pippeli
Se olisikin loisto ajatus!!!!!
Tupruttelijat ja juopot samaan koppiin takapihoille !!! Saatas monta kesken jäänyttä asia kuntoon.Sitten nähtäs ja kuultais mitä taloyhtiöissä tapahtuu,on "tapahtunut."Ettei tartte syytellä ja mustamaalata turhaan,viattomia asukkaita !!!!!! Isketään faktat pöydälle (kuvien) kera.
Kato näillä mennään.
Näin se homma etenee.
Kannatetaan !!!
Tupakanpolttaminen on oma asiasi, kunhan et muita häiritse, ja kuin et niitä tupakantumppejasi heittele pitkin katuja ja pihoja.
jes koiran paskan vihaajien lisäksi saatiin myös röökin vihaajia keskusteluun mukaan
Tupakanvihaajille oma palsta.Varmaan tullut heillekkin joku erehdys vai lieneekö itsellä ed. mainitut ulkoilu tavat ja siirretään aihe muualle.
Tänään hyvä , koiratkin taitaa suurimmaksi osaksi punnertaa ja lirautella omiin nurkkiin.
Jotain positiivista tässäkin kelissä.
Pidä vaan omista asioista huoli älä puutu muiden tekemisiin.Mitä hän vielä keksit."( Tai keksitte! ")Juot itsekin.
Etkö ole huomannut!Tupakan polttajat "kessuttelijat" eivät tappele.?Mutta juopot ovat jatkuvasti nyrkit pystyssä,suoraan sanottuna näkevät pikku-ukkoja.Tietääkseni en ole ollut sinulle häiriöksi.(Jatka vaan juomista),se vie terveytesi.Pistä RÄPPÄNÄT kiinni.Olet ikään kuin pullossa sitten!
Poltattahan itsekin,olen nähnyt.Ja nyt tais mennä päreet sinulta.
Sinä se viisas luulet olevasi.Itse saat tehdä mitä vaan,mutta anna muillekin tilaa elää.Et ole mikään POMO niin kuin luulet itsestäsi.Tule sanomaan päin naamaa,äläkä kyräile siellä läävässäsi,kohta voit seota lopullisesti.Olet jo muutenkin naukunut,narissut ja keksinyt kaikenlaista paskaa,toisten pään menoksi.
Vetelät lörähtää justiinsa housuun, jos luulet että sinä tai minä olemme ainoita täällä maailmankaikkeudessa :) On sanottu että öljy loppuu siinä 2060 ja jotain muuta. Siinä ei tupakit ja koiran kakit mieltä lämmitä kun ihmiskunta syö itseltään pään.Meidän pitäisi saada ihmiskunta etsimään vaihtoehtoisia energian lähteitä mutta miten, kun öljyyhtiöt vievät meitä kuin pässiä narussa, ei siinä paljoa hybridi autot auta.Mutta sitten meidän pitäisi ottaa mallia metsän eläimiltä, eihän heilläkään ole ollut ikinä bensaa tai tupakkia vaan himo selvitä hengissä.
Sori! Hydrifi autoa en omista.Meillä on vaan Traktori Valmet jolla jokus pääsen käymään kaupassa kyllä.Sanonko kaupankin S-market,Riihimäki.Veljeni on niin sait,ettei anna ajaa kuin kaupaan.Ehkä se on sitä egolokista ajattelua.Olen kyllä yrittänyt,että ostettaisiin auto mutta kun ei,niin ei.Tullut näet isään,nuuka kuin piru.Joka sentti pitää laskea tarkkaan mihin menee.Kohta mä muutan kotoa pois.Kyllä varmaan on aikakin olen näet kohta kuusikymmentäkuusi.Naimaton mies vieläpä.Olisko mulla?vielä mahiksia naisrintamalla,aina vois tietenkin yrittää,olisko vapaita tyttölöi tarjolla.No nyt täytyy mennä vielä navetta hommat tekemään.Heissuli vei täältä Karata.
Sori p ja s vikani.
Öljy loppuu 2075,muistini mukaan.
Mutta enivei.
Moni meistä on tuon puoleisessa jo
silloin.
Voiko taloyhtiön sääntöihin laittaa määräyksen "sakon uhalla" kotieläimien pito sallittu vain omalla pihalla. Naapurin tontille paskantamisesta ja kusemisesta sakotetaan 100 €/kerta.
Ja lisäyksenä taloyhtiön sääntöihin; tupakan hajulla pilatusta ilmasta ja pihalle heitetyistä tupakantumpeista sakotetaan ihan millä tontilla vaan!
Pistä kuule itsesi kuriin ensin,äläkä nauvu joka asiasta.Katsos poltattahan itsekin,vai etkö ole huomannut. Tartu taas siihen pulloon.No se on viikonloppu taas ja eikö taas tee mieli ryyppäämään lähtee, ja varmaan lähdetkin.Kuuma pottu suussa taas häiritä asukkaita aamu tunneilla käytävässä,kulkisit edes tai oppisi kulkemaan hiljempaan. Talossa asuu muitakin,etkö ole huomannut???
Tätä lakia saat odotella turhaan ja kauan.
Parempi että muutat pois, ettet sairastu.
Se on paha tauti, toi luulotauti.
Rupea kulkemaan kasvosuojus naamalla,jos haittaa.
Pahemman oireet sulla tulee rakkien paskoista.
Etkö olekaan tyytyväinen Riihimäkeen. Luepa, mitä mieltä maailmaa kiertänyt on sinusta. Positiivista-ketjussa.
Laittakaa vähän heippa lappusia asiasta. Jos ei sillä asia korjaannu aikaa myöten niin eiköhän se rotanmyrkky, neulat yms ole kiva lisä niissä maasta löytyvistä herkkupaloista pihan paskannus paikoilta.
Niin monet koiran omistajat on näitä että piti se koira saada, tai lapset kinuaa koiraa eikä lopulta sitten ketään kiinnosta se koiran asiallinen hoito ja elämän laatu. Kunhan jaksaa koiran saada siihen rappukäytävän eteen paskomaan ja taas takaisin kotiin 10h odottamaan seuraavaa kertaa niin se on sitä koiran elämää, inhimillistä jne.
Itse en ole koiraa hankkinut koska en koe että olisi kovin inhimillistä pitää koiraa kerrostalossa jossa sen ulkoilu mahdollisuus arkisin on aamulla ja sitten illalla seuraavan kerran, aikaa näiden välillä voi mennä jopa 10h. Työssä kun käyn niin työsaika on sen 8h työmatkat siihen päälle ja joskus pakolliset muut menet ennen kuin on kotiin pääsee ja heti pitäisi mennä koiran kanssa ulos. Niin ihana kuin se olisikin, jää varmaan hankkimatta niin kauan kuin työelämässä olen..
Näin on!
Helpompi on raskaan työpäivän jälkeen kotiin päästyä painua parvekkeelle tupakalle. Naapuritkin saavat siinä sivussa haistella näitä sulotuoksuja. Sitten vippasee natsan siitä vaivattomasti kaiteen yli pihalle.
Niin teet itsekin.Onneksi on tuhkakuppi partsilla.Opeta ne vieraas tupruttelemaan niin ettei tuhkat ole pyykkien päällä kesäaikaan ja mattojen puistelu oli myös kielletty jos et satu muistamaan.Samat säännöt koskee sua ääliö.Kato en oo tehnyt sulle mitään pahaa,Mietipä asiaa tarkemmin.Sinä tulit naputtamaan leukojas en minä ja aivan suotta.(Toistan sinä aloitit.)Ota asioista selkoa ensi kerralla,kun tulet syyttelemään,täytyy olla kato (faktaa.)Tiedoksi työni ei ole raskasta,siksi jaksankin ahertaa aina,toisin kuin eräät.Olet saanut väärää tietoa ikävä kyllä,juoru akoilta.RÄPPÄNÄT kiinni niin ei tule hajut sisälle.Kuonokoppa turvan eteen.Niin hyvä tulee.23
Oletko kateellinen elämästäni?Vaikuttaa siltä.Hanki oma elämä.Ja lopeta toi paskan jauhaminen.Minun silmissä et ole minkään arvoinen.En kehtais alentua tommoseen lässytykseen.
Arvostuksesi on aivan yhdentekevä.
Eikö sinulla ole vastikkeeksi esittää kuin noita samoja, kuluneita kliseitä?
Kuuleppa kuule, et itsekkään osaa.
Pistä RÄPPÄNÄT kiinni ja ole onnellinen.
Näillä mennään.
Niin sinäkin olet minulle yhdentekevä jatkuvasti naukuva,narise,aina täytyy olla jotain paskaa ilmassa,jauhaa asukkaista paskaa.
Etkö todella osaa muuta.
Jokainen elää tavallaan.(elä sinäkin.)
Kato ilo irti elämästä.
""Tu sanoon päin naamaa,jos on hampaankolossa jotain.""
Äläkä mussuta täällä.
Hei kohta täytän kuusikymmentä,niin saisko lahjaksi vaikka uuden töhkiksen.
Rauhoitu nyt hyvä ihminen, Gjly... jne!
Saat uuden "töhkiksen", jos tupakan aiheuttamien vaivojesi kanssa lupaat elää jatkoajan ilman yhteiskunnan tarjoamia terveys/sairauspalveluja.
Vietä nyt ihmeessä kunnolla niitä kuusikymppisiäsi. Seitsemäänkymppiin voi olla joskus tuskien taival tupakkaharrastuksen kanssa.
IHAN TIEDOKSI ! !!
AUKASE SILMÄT KADULLA ON MUITAKIN TUPRUTTELIJOITA JOS ET OLE SATTUNUT NÄKEMÄÄN.
SIKSI KIRJOITIN TÄMÄN ISOLLA ETTÄ NÄET LUKEA.
TUTKI NATSAT NIIN KAIKKI OVAT ERI MERKKIÄ,JA NATSAT ERI VÄRISIÄ.
EI KANNATA SYYTELLÄ ENNEN KUIN ON ASIASTA AIVAN VARMA.
KIRJOITUKSESTA SAA SEN KUVAN ETTÄ NE OVAT VAIN JA AINOASTAAN YHDEN IHMISEN JÄÄNNÖKSIÄ.
YMMÄRSITKÖ ??
KUULE! NIIN OVAT KOIRIEN PASKATKIN ERI KOIRISTA. YMMÄRSITKÖ??
IHAN VAAN TIEDOKSI ITSELLESIKIN.
Joo mutta ei tässä pihassa!
YMMÄRSITKÖ ??
Lue talonjärjetyssäännöt !!!!!
Mitä sanotaan lemmikeistä.
Ei kannata vetää harakirejä, kun silloin ette voi enään kirjoitella tänne Suoli24:seen :) vai moniko rituaalisen itsemurhan jälkeen kirjoittaa? Mutta onhan tuo koiran kikkare ongelma aina tapetilla ymmärrän syynkin, samoin kessuttelijat.No eipä mulla muuta, tai no on, mut ei kuulu tänne
Hienoa kun joku tolkussaan olevan sanoo myös kantansa asiaan.Kyllä monella näkyy olevan norsunkärsällä,nenä.Huomaa kirjoituksista.Toivottavasti tämä loppui nyt tähän.
Kyllä öljy tulee loppumaan jossain vaiheessa, ja ainoa mikä täällä pärjää on torakka myöskin ydinsodan jälkeen.Ellei sitten universumi päätä lopettaa nämä järjettömyydet ajoissa, saatiinhan esimakua Tseljabinskissä Venäjällä 2013 kun tuommoinen pikkuinen meteoriitti rysähti maahan.Tai ei siitä hirveästi maahan tullut, mutta räjähdyksestä johtuva paineaalto kylvi tuhoa, vastasihan se vaan 30:ntä hiroshimaan pudotettua ydinpommia, onneksi pamahti kymmenien kilometrien korkeudessa.Pelottavaa on se, että tuolla jossain on isompia möhkäleitä odottamassa vuoronaan.Viimeistään silloin unohtuu viha toisia kohtaan kun loppu on tulossa.
Tai zika-virus leviää niin,että tulee lastentekokielto. Ja jos jotkut tekee, aivovaurioisen synnyttäminen on todennäköistä. Lakkaa ihmisuku lisäätymästä.
Minä ainakin töitten jälkeen jos siis olen jaksanut mennä, niin sytytän sikarin ja pössyttelen sitä niin että naapurit tietää.Tulipa kerran yksi mukaan pössytteleen, no tanssitytöt mitkä luonnollisesti olin maksanut, pitivät meille seuraa, kyllä viinikin virtasi :) Koirat ei ollu mukana, radiossa karri koira räppäs, parempi se kuin keekki :) No frendille soitin joskos tulis kuskiks ajaan Range roveriani, on muuten isolla V:llä kone.No kaveri tuli, tanssi tytöt koteihinsa ja me lähettiin Ruotsiin.Siellä maassa ei näkymy kikkareita ja kokkareita, mitä opimme? Ruotsalaiset osaa kerätä kokkareet :)
Ruotsalaiset ovat muutenkin viksuja.
Pidän heistä,kaikki niin erinlaista kuin täällä.
Olen lähdössä kohta taas työmatkalle sinne.
https://www.youtube.com/watch?v=mmENZlz_-Io
Näinkö ?
Aloittaja etkö saa pillua kun vaahtoat palstalla koiran paskoista?
hakeudu hoitoon ennen kuin se polla poksahtaa
Toi aloittajahan on ihan selkeesti nainen, ei siis oo saannu lähiaikoina. Onhan toi eri nimimerkeillä pitäny pystyssä koko ketjua. Ihan on pipo hukassa.
Tarttis varmaan tehä jotain, ennen kuin sekoaa vielä pahemmin.
Kuule sulla on pipo hukkunut ei mulla,tarkoitin meillä.Kyllä sulla pää sekoaa ennemmin kuin mulla tai meillä.Läträä enemmän se alkoholin kanssa.Kato mulla ei tai meillä ei ole mitään aihetta seota miksi ois????
Pidä huoli,että saat riittävästi.Eikö se riitä sinunlaiselle.Älä huolehdi muiden saamisista.Monesko on jo kierrossa??On aivan ydentekevää onko aloittaja ollut mies tai nainen asiaa puhuu kyseinen henkilö.
Mä kusen mun partsilts olen kuningas
Ja mä,mihkä kielletty!!!!!
Niegaran putous !!
Koirat paskoo väärään paikkaan, mutta niin tekevät jotkut tässäkin ketjussa. Vessa olisi oikea paikka.Netti ei ole potta.
Mikä näitä Riihimäkeläisiä vaivaa??se tiedetään et aloittelija on mies näkyy käyttävän eri nikkejä kyllästynyt paskaa (rakkien )paskaa.
Tupakasta en huomannut että hän olisi maininnut,alku kirjoituksessa.
Näkyy monella olevan viikonloppu.Kirjoituksista päätellen,niin on vedetty pää huurussa viinasta.
Kohta sanoo maksa POKS !
No tää ukko lähtee kalaan,ja saunan lämmitykseen jos vielä söis tälle iltapäivällä.
Saakos sinne sitten heittää röökin stumpit tyhjät röökiaskit ,tyhjät kajatölkit,ja ihmisen kuset.pitsalaatikot ja kaikki muu mitä koira ei tuota.
Poikasi teki niin ,kusi naapurin lasten hiekkalaatikkoon.Törkeintä mitä voi nähdä.