Erinomainen kirjoitus pattayan ns. turvallisuudesta.
http://www.true-beachfront.com/guide/pattaya-thailand-is-pattaya-safe-for-foreign-visitors
by John Everingham
Ja olen tarkalleen samaa mieltä.
http://www.true-beachfront.com/guide/pattaya-thailand-is-pattaya-safe-for-foreign-visitors
by John Everingham
Ja olen tarkalleen samaa mieltä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kuinka voit hölmö olla samaa mieltä ethän ole Pattayalla edes käynyt. Muodostat mielipiteesi nettikirjoitusten perusteella ilman konkreettista näkökantaa.
Olen minä käynyt pattayalla, muutamia kertoja... viimeeksi vuonna 2012... 2,5 viikkoa, 1 huassa ja 2,5 viikkoa phuketissa lisäksi vielä päiviä bangkokissa.
Matkailupaikasta on vaikeaa muodostaa mitään näkökantaa muutamassa viikossa eikä kuukausissakaan.
Olen myös käynyt egyptissä, aikana jolloin ei ollut nettiä, eikä googlea...
joten tieto piti hakea etukäteen kirjoista, olisin ollut hyvin tyytyväinen jos silloin olisi ollut yhtäpaljon tietoa etukäteen haettavissa,
olen varsin paljon erimieltä, paljonko netistä voi oppia kohteesta etukäteen, se että olet ollut muutamia kertoja pattayalla ei tee kenestäkään asiantuntijaa... Erityisesti kun puhutaan täysin eri kulttuureista.
Stadissa on paljon vaarallisempaa kuin Pattiksella. Steissillä pääset takuulla jurrissa öisin rahoistasi ja terveydestäsi eroon. Joka päivä tulee lisää muslimimiehiä, jotka nauttivat hölmöjen suomalaisten kouluttamisesta. Tosin se oppi ei mene perille.
Moi, mitä kansakoulun kasvatti. Olet tyhmä pattisboi.
Muslimin morsmaikku taas pillastui.
Ainakaan lerppa ei voi sanoa etteikö varoitettu. Joulupukki matkaan jo käy! :)
Tänne mahtuu aina muutama, pattayaboyshit tonttulakilla tai ilman, muista tunnussana... lähellä on apteekki ja r-kiska josta saat tarvittavat tykötarpeet. resuperse.
Etkö sä ihan oikeesti vois pysyä täältä pois reppana poju resuperse. Jokuhan sinussa pitää olla pahasti vialla reppana.
Missä maailmassa sä elät? Ihmemaailma Ozissa?
Voi sinua yksinäistä reppanaa, kun ei ole ketään kenelle jutella niin pitää jo koettaa houkutella seuraa rusikoimaan sinua. Taidat olla masokistikin? Tiedätkö resuperse että sinun rusikoimisesta saa saman kuin ihmisestäkin?
Tuollaiset itsetuhoiset pellet käyttäytyy noin, koska teillä ei ole mitään menetettävää. Minähän en elämääni pilaa mitään sairaita pummeja pieksemällä.
Paljon paremmin uskallan Pattayalla kuljeskella öisin kuin Helsingissä.
Pattaya on turvallisempi kuin Hiekkaharju. Tai yleensä Vantaa.