Onko kellään kokemusta cleanwheels järvenpää auto pesula?
käytin autoni siellä,en suosittele,paikan omistaja pesi autoni.ihan päin persettä.....
autopesula
10
2060
Vastaukset
- Niin80
Kyllä on sama juttu kävi mulle,se Sampo on ihan pelle jätkä :)
EN SUOSITTELE PAIKKAA. ............. - SePelleSieltäPesulasta
No sehän ikävää ettei pesut ole onnistuneet, meillä pestään aika paljon autoja joten sattuuhan niitä epäonnistumisiakin. Siitä olen kyllä samaa mieltä, että syntymähumala alkoi jo synnäriltä.
Tulkaa toki vaikka molemmat käymään niin pestään teidät autot uudestaan. Ehkäpä ensi kerralla onnistuu paremmmin. Firman piikkiin tietenkin.- Paitajapeppu
Hu hu mitä porukkaa .onnea vaan yritykselle :)
- Danske
Joo meillä kaikilla Järvenpäässä ja Keravalla on kokemuksia ja on ainut hyvä autotiskaamo. Mutta ei ollakaan kilpailijoita vaan ihan autonomistajia.
Tuollaisten kateellisten mopopoikien pisamanaamojen kannattaa pysyä kotioloissa rasvaamassa kaasukahvojansa housuissa. Pääsikö pieru - Aasiakash
Melekoinen nyrkkipaja ilmeisesti omistaja pakkomyy palveluita eikä itsekään taida tietää mitä tekee.
Myös ilmapiiri yrityksessä tuntui kireältä. - YrittäjäOmistaja
Itse kun jakelen palautetta teen sen yleensä rakentavasti ja esiinnyn omalla nimelläni.
En niin tiedä tuosta meidän kireästä ilmapiiristä, mutta kiirettä yleensä pukkaa, se on kyllä hieman rasittavaa. Yksi keino torjua kiirettä olisi hilata hintoja hieman ylöspäin. Tosin ei se viimeksikään auttanut.
Pakkomyynnistä ajattelen itse, että asiakkaalla on joku tarve (eikä hän välttämättä itsekään tiedä tarkasti mikä se on) ja koitan sitten selvitellä pystytäänkö me jotenkin auttamaan siinä. Usein pystytään, mutta ei tietenkään aina.
Paikka nyt on mikä on. Firma on ollut siinä 10 vuotta, josta kolme vuotta mun hoidossa. Vaihtaisin heti hallia, kun löytyisi parempi. Vaikka Jäkessä onkin paljon halleja vapaana, pitää olla hyvä sijainti ja öljynerotuskaivot. Me kun käsitellään hiilivetyliuottimia ym. ym, niin ei ole kiva päästellä niitä mihin sattuu. Tällä alalla monet tekee sitäkin.
Kun aloitin kolme vuotta sitten, en kyllä paljon alasta tiennyt. Mutta ei sitä tietoa ollut firmassakaan. Autot pestiin sienellä (nykyään kintaalla 2bm:llä) ja vahaushommiin oli yksi pesuaine. Nykyään osataan poistaa rauta, suola ja pikikin. Myllytyshommiin taas oli kolme rotary-konetta, hologrammia jäi melko herkästi. Nykyään on hyviä valoja ja epäkeskoneita (rupes), pinnoista saa oikeasti siistit. Että kyllä sanoisin, että omistajakin tietää mitä tekee.
T. Sampo Nurmi, yrittäjä.- Clamp
Olipas selityksien suuri armeija!
Menetelmiä voi puolustaa miten tahtoo, mutta se ei muuta ihmisten mielikuvaa yrityksessä. Ja vaikka olisikin kiire, ei se selitä huonoa ilmapiiriä, iloinen työmies (tai nainen) on tuottava.
Siihen kannattaa puuttua, jos muutkin huomaavat sen jo!
- nuppikiilto
Nyt juntit autopesulle ja vahaukseen ei ruostu kottero alta pois!
- Nuppiinruostetta
Sittenhän se vasta ruostuu kun tämä sankari touhussaan
- Anonyymi
Olen eri mieltä. Cleanwheels tekee hyvää työtä ja luotettavasti. Yritys tunnetaan lapissa asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1994346
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611647
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331343Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581327Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10879Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696