Partiossa on kivaa

Turhuuden_Tommit

Halailu partiot
Leikki partiot
Pörkenäsin partiot

Tarkkailua. Seuraamista. Salakuvaamista. Henkilörekisterin pitämistä.

Tervetuloa Pietarsaareen !

10

239

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • beethooven

      Pitäisiköhän vielä tässä elämässä tehdä edes yksi kunnon radikaali teko? Nimittäin muuttaa täältä Stadin ydinkeskustasta sinne pikku small townin ydin keskustaan. Ihmettelemään sitä valtaisaa ja ihanaa rauhaa yleensä ympärillä?

    • tarzaninpoika

      Siellä kaikilla on niin mukavaa---

    • Mikään_HintaEi_LiianKova

      Jaahans !
      Ihan kännykällä kuvia räpsi vanhamies (Pietarsaaren kaupunginkirjastossa). Olikohan se sellainen Leikkipartiolainen tilattu kuvaamaan ?
      Poikalapsen vielä hieman talviterässä olevia pakaroita. Mutta eihän meillä täällä mitään yksityisyyden suojan suojaamia salaisuuksia ole. Saahan sitä kuvata (salaa) ja mitä muuta kaikkea ykstyisasiaa monitorista ihmetellä.

      Salaisuuden ja yksityisyyden suojassa olevat asiat, ovat täällä yhtä yksityisiä ja salaisia kuin auringonpaiste ulkona.
      Kaikkihan sen tietää.
      Vai tietääkö ?

      Hyi Hyi !
      Mitä ilkeitä pieniä elostelioita.

      • Mielensäkiinnosta

        Ihanko mukamas turhuuden harrastajat tulevat ruokakauppaan perässä valvomaan ja laskemaan turhuudesta vapaan kaljaostoksia ?
        On se sitten kummallista tämä paikallinen turhuuden harrastaminen.
        Varmaan se olemattoman ja tulemattoman satuolennon palvominen vuosien jälkeen alkaa puuduttaa.


      • Freedom_Hope_Laav

        Hyvä hyvä und Jätte kiva !

        Olette siis porukalla alkaneet ulkoilemaan (pelastus käännytys häiriköinti partioimaan). Kävellen, pyöräillen ja autolla kaupungin katuja und asuntoalueita partioiden valvoen. Pelastettavia käännytettäviä etsien seuraillen kiusoitellen.

        Oiiiih ! Aivan nöpönöpönä olen !

        Näin on kaikki kynnelle kykenevät harmaangeddonin viimeiseen taistoon mestareiden ja kehoittajien toimesta kehoitettu. Kaupungille ihmisiä häiriköimään, kontaktia hakemaan ja kiusaa aiheuttamaan.
        Mutta hyvähän se on (viimeinkin) tulla ulos sieltä tunkkaisista lahkojen huoneista kaapeista.
        Kirkkaaseen auringonpaisteeseen, linnunlauluun ja merten aaltojen loiskintaa kuuntelemaan. Raikkaita juomia terasseille nauttimaan, jopa ?

        Kovin on tosin kalpeita kasvoja harmaita vakavia olemuksia. Ehkäpä se vuosikymmenten henkinen vankeus näkyy myös habituksessa.

        Kyllä se siitä. Aika pelastaa.


      • More_Freedom_Hope_Laav

        On se ! Kirkas auringonpaiste.

        Miten näitä hommia tietää nuuhkii etu-väli ja jälkikäteen ? Onkohan se sitä vapaata tietoa ja elämän kokemuksia ?

        Hirwwee trahviikki ympärilläin.

        Mutta ei se haittaa, sillä.
        "Tieto ympäröivästä hulluudesta auttaa kestämään ympäröivän hulluuden"


      • Mitä_sie_täällä_teet

      • Poikalapsi

        Aurinkoista kesäpäivää !
        Lahkojen mestareille, kehoittajaeunukeille ja pikkupikku kiusoittelioille.

        Miten se on viikko (tyhjää) pyöriessä ja kytätessä mennyt ?
        Ei ole peppua kaupuntilla näkynyt ?

        Niin. Aina ei miekään ihan jaksa. Kovaa hommaa on tuo absintagility.
        Pakko huilatakkin välillä (krapula).
        Nooh. Ei muutakun taas se Hölynpölyn pölynimuri takapoksiin ja kylille kaupittelemaan, osamaksu diilejä tekemään.

        https://www.youtube.com/watch?v=JxNel-W5gHA

        Vai miten se oli sellainen ?
        P.S. Hyvää kesää myös Lipjärven KD:n pääkehoittajalle !


      • Turn_Your_Heart_On

        Oih ! Tätäkin säteilevää aurinkoista kesä päivvää.

        Jälleen kerran näinä aikoina on useita heräämisiä, ulostuloja ja ilmoittautumisia poikalapselle tapahtunut. Saari saari Pietarsaaressa.
        Hieman aamuheränneen oloisia, takkutukkaisia ja kalpeita olemuksia. Pyöräillen kävellen autoillen vapaata aurinkoista ulkoilmaa ihmetellen.

        Tosin kun tulee aamukahvilaan toisen aamukahvin lasolipitoisuutta nuuhkimaan ja kuvia oudonkielisestä ilmoituslehdykkäisestä sivusilmällä katselemaan. Voisihan sitä aamulla ennen käydä vaikka suihkussa.
        Ajaa parta ja nenäkarvat. Kammata tukka eteen tai taakse.
        Kyllä !
        Vapaassa maailmassa on monenlaista kivaa juttua mitä voi tehdä.

        Mutta jos on nyt kuitenkin tämä uusi vapaus hieman pistänyt pasmat ja elektrolyytit sekaisin. Ei se haittaa. Pääasia iloinen on kuitenkin ulostuleminen raikkaaseen kesäiseen auringopaisteeseen. Voi se ensialkuun hieman peloittaakkin aloittelevia taapertajia. Mutta älkää peljätkö. Ei teilläkään ole muuta pelkäämistä kuin pelko itse.
        Siitä vaan uutta ihmeellistä biittiä korvanappeihin ja autoterejoihin rakkauden ja vapaan elämän tunnetta pumppaamaan. Raikas kesätuuli hyväilee kasvoja, jalka lyö tahtia ja lanteet notkuvat.

        Sydän tykyttää ja mieli miettii taianomaista ihmeelistä vapaan elämän rytmiä.

        https://www.youtube.com/watch?v=QtXby3twMmI


    • jöpöttää

      pyllyleikit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      71
      1568
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      114
      1034
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      50
      844
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      821
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      760
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      756
    7. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      737
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      72
      734
    9. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      719
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      697
    Aihe