VOK Runnunmyllyn pk parakkiin

Tässä otsikossa on pieni vinkki mitä tapahtuu kun uusi myllyn päiväkodin rakennus valmistuu ja parakit vapautuvaT.
Salaiset suunnitelmät on jo vuotivat julkisuuteen, että Siiri ja mylly saavat uudet naapurit.
Tosin lapsukaisethan sinne tulevat vaikka olevat ne vain 17v ja karvaiset.

Onnea siis koko hämeenlinnan koillissurjalle, ilonkautta voitte jo nyt ruveta miettimään kultakotienne myyntiä kunnes hinta romahtaa hoh!
1454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Aivan loistava paikka tällaiselle toiminnalle. Kiitos Sari, Tapio ja nyt myös Juha. Kohta lähtee HML nousuun.

Äänestä

Eiköhän VOK siirry sinne remontoituun päiväkotiin ja kakarat jatkaa parakeissa. Näin voi kyllä ihan oikeasti käydä kun ollaan Hämeenlinnassa. Ilon kautta ja avoimesti mennään!

Äänestä

Päiväkodin ruoka ainakin on ihan YÄKKÖÖ ja PAHAA molempien käyttäjäryhmien mielestä.

Äänestä
  • Luuletko että ruoka sitten paranee? Falal ja kebab muksuille maistanee.
    Myös tulee tutustuniskierrokset "17v vs 3v-5v" ja sen seurauksena joukkopyllystely mekan suuntaan. Ihana että meidän lapset tulee tietämään mihinpäin se mekka oo..

    Äänestä

Kaikki 5-20 vuotiaat naiset opetteleen itsepuolustusta.

Äänestä
  • Osaavatko ne sen jälkeen talluttö 20-50 matua jokko? Tuskinpa.

    Äänestä

Jess! Saadaan myös kohta katupartioita ja kaupunkikuva sen kun vaan rikastuu! Täältä myös kiitokset Sarille ja Tapiolle! Bonuksena Tapio saa lisää kyytejä VOK:sta Elenialle jolloin luvatut työllistymiset kuntatasolla myös toteutuu.

Äänestä

Todella hyvä, että sodan runtelemat pakolaiset saavat asialliset majoitustilat ja näin ollen valtakunnan parhaan kotouttamisjärjestelyn ansiosta he voivat lähteä jo melko piakkoin rivakasti työelämään. Siellähän olevat miehet ovat lähes 100%:sti parhaassa työiässä olevia joten kohta on yrittäjillä todella laadukasta ja motivoitunutta työvoimaa tarjolla.

Äänestä
  • Laissa kielletään työntekonsa.

    Äänestä

  • Mä en malta odottaa että työllistyvät! Vieläkö ne rekisterikilpiä siellä posessa painaa?

    Äänestä

> Jess! Saadaan myös kohta katupartioita

On jo. Ei ole pitänyt melua itsestään.

Äänestä
  • Jep. Siitä kuitenkin kiitokset Iisakille ja Jormalle jotka järjestivät kunnon kerhotilat partiolle. Ei tarvitse pakkasessa värjötellä. Kolminkertainen eläköön huuto heille!

    Äänestä

Ei olisi uskonut, että Euroopan ja siinä samalla Suomen päättäjiksi valikoituvat kaikkein pahimmat ja sokeimmat hyväuskoiset hyysärit.
Halla-Aho nauraa partaansa. Kaveri puhui keväällä asiaa EUn hölmöilystä ja naurettavasta 40000 pakolaisen jakamisesta.
Ennusti määrän miljoonaksi vuonna 2015. Viisas mies.

Äänestä
  • Eivät ne ole muuten "sokeimmat hyväuskoiset hyysärit", vaan kaikki oo matubisnesmiehet/naiset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnearunnunmyllyn kirjoitti:

Tässä otsikossa on pieni vinkki mitä tapahtuu kun uusi myllyn päiväkodin rakennus valmistuu ja parakit vapautuvaT.
Salaiset suunnitelmät on jo vuotivat julkisuuteen, että Siiri ja mylly saavat uudet naapurit.
Tosin lapsukaisethan sinne tulevat vaikka olevat ne vain 17v ja karvaiset.

Onnea siis koko hämeenlinnan koillissurjalle, ilonkautta voitte jo nyt ruveta miettimään kultakotienne myyntiä kunnes hinta romahtaa hoh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu