Tunnustetaan. Rellu ei varmaan ole maailman luotettavin peli, mutta on siinä loistaviakin ominaisuuksia. Kävi nimittäin niin, että käytössäni oli viikonloppuna Corolla Verso 1,8 ja ikävä tuli omaa Lagunaamme. En voi ymmärtää, miten niihin Toyotan ajo-ominaisuuksiin muka tottuisi. Karsea kokonaisuus.
Ei hyvä - Corolla Verso
5
60
Vastaukset
- Cliolla_mukavasti
Turja teroja on provosoida. Kyllä ne tänne osaa muutenkin.
- Naapurinkangoo
Olen ihmetellyt, kun haukutaan Toyotojen ajo-ominaisuuksia huonoiksi, mutta ei sitten kuitenkaan tarkenneta, että mikä niissä on huonoa. Eikö ratti käänny tai vaihteetko takertelevat, onko iskunvaimennus huono, kiihtyykö huonosti vai jarrutko täristävät, lähteekö herkästi sivuluisuun vai mikä mättää? Ajan nyt Corollalla, aiemmin Avensiksella ja Carinalla. Kaikki toimivat ihan riittävän hyvin. Renaulteista en ole enempi ajanut kuin tuolla vanhalla naapurin Kangoolla, joka nyt on ihan surkea kulkuneuvo. Tietysti aina kun siirtyy tutun auton ratista vieraaseen, niin ajotuntuma on aluksi huono ellei se sitten ole riittävän lähellä entistä tai ylivoimaisesti parempi.
- toytahajosi
Hajosikotoyotasi?
- Huollata-Toyotasi
Jaa ei hyvä. Tässä enemmän painoarvoa kuin mielipiteesi. Elikkäs ikiliikkujanakin pidetty ja muita kuin Toyotia jää tielle useammin ja ne muun merkkiset jopa huomattavasti kalliinpiakin kuin Toyotat.
Älä sorru mustamaalaamaan luotettavaa peliä, vaan korjauta jos vikaa sattuu esiintymään ja taas huolettomia kilometrejä edessäsi. Käytölläkin on merkitystä, rallikuskin peli ei takaa kovin huolettomia kilometrejä ja harvoin autoaan käyttävän akku taas voi olla tyhjä kun varsinkin näillä yli 20 asteen pakkasilla aikoisi lähteä liikenteeseen.
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1447905019654.html
http://www.iltalehti.fi/autot/2016011420958683_au.shtml - Hyvä-ellei-täydellinen
Corolla Verson omistajat, eli ei ihan uusi, mutta pätevä peli, pitänee vaan matalaa profiilia kun autonsa menestyi kuitenkin testeissä kiitettävästi, 2.n sija on hyvä, kun 1 pallia koristaa Porsche 911 ja 4 muuta Toyotaa 10 parhaan sakissa Auto Bildin mukaan.
http://www.iltalehti.fi/autot/2016012020985818_au.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1216962Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243807- 1862627
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2872510Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1962121Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.112017Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.3001830Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1361430- 721346
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.271315