Suomalaiset naisartistit 2016

osmannienkuriiri

Tämä saattaa kuulostaa vanhan hipin höpinältä, mutta jotenkin nykyiset iskelmätähdet kuulostavat imaamin ulinalta, ei mitää rytmiä eikä kaunista laulun ääntä. Ehkä sitä voisi kutsua imaamiräpiksi, kun ei parempaa termiä ole keksitty.
90-luvulla sentään laulettiin kauniisti noutilleen ja musiikissa oli biittiä.
Mutta musiikki kuvastaa aikaansa ja nyt on tyyli tällainen. Pelottaa vain, mitä ne seuraavaksi Amerikassa keksivät. Kenties räpin jälkeen tulee piereskely tai vaginasta ääntely. Youtubessa on jo näitä uuden aallon ääntelijöitä tyrkyllä.
Noin kymmenen vuoden päästä räpin kuuntelijat valittavat, että enää ei ole kunnon musiikkia, vain piereskelyä noutilleen ja vaginamusaa.
Teuvo Hakkarainen oli edellä aikaansa, kun teki imaamiräppiä jo pari vuotta sitten, kenties se innoitti naiset matkimaan häntä ja imaamiräppi alkoi voittokulkunsa.

2

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • delta00

      Nykyisen musiikin ovat tyrmänneet monet ammattilaiset jo aikapäiviä sitten ja sen voi kyllä kuulla lähes miltä hyvänsä rasiokanavalt,a jos vain pinna kestää niitä kuunnella.
      Musiikin taso on sama kuin kaiken muunkin median suoltaman ns. viihteen, pikaisesti tekaistua, mielellään seksiä, kuten aloitit, alapää on avainsana, monotoninen yksinkertainen kyhäelmä joka on ympätty parin kolmen sanan ympärille.
      Siitä nyt kertakaikkiaan puuttuu kaikki se harmonia, mikä musiikilla pitäisi aikaan saada, siitä ei tässä yhteydessä edes kannata puhua.
      Nykymusiikosta ei saa pienintäkään piristävää mielihyvää eikä minkäänlaista nautintoa.

      Ja mitä tämä räppi on, rääväsuisten kakaroiden keskenkasvuisuuden protestointia, vaiko ns. vihapuhetta globaalisti hyväksyttynä "taide"muotona"?

    • Fanittaja00

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe