Uudessa Qashqaissa suunnitteluvirhe!

QashqainOmistaja9v

Lähetin asiasta sähköpostia Nissanille josta pyysivät ottamaan yhteyttä merkkihuoltoon. Tiesin kyllä, ettei se auta ja niinhän se oli.
Kysyin huollosta, onko tullut ilmoituksia ongelmasta?
Olin ensimmäinen, huoltopäällikkö oli huomannut saman vaivan pari kuukautta vanhassa autossaan. Osan vaihdolla ongelma ei poistu, sillä se on suunnitelijan moka. Kehotin informoimaan Nissania ongelmasta!

Niin mikä se virhe sitten on. Vilkun viiksen päässä on valokatkaisija joka on liian herkkä. Huomasin ongelman pimeällä ajaessa, että miksen ollut laittanut ajovaloja päälle. Sitten hoksasin mistä se kiikasti, vilkkuja käyttäessä valokatkaisin pyörähtää huomaamatta parkkiasentoon. Tästähän voi tulla hyvässä lykyssä sakot kun ajelee pimeässä parkeilla. Maksaisikohan se Nissan rangaistusmaksun?

Aiemmissa Qashqai malleissa ei vastaavia ongelmia ole ollut, 9 vuotta auto mallilla ajanut!

3

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paska_kinneri

      Sukulaisuus Ranskalaisiin näkyy ja tuntuu!

    • vaitoitsulla

      Onko nois jo alumiini vai paistinpannu valua mootorin lohkot? Niin jotta kandeeko ostella vähä ajettuja halavalla vai kandeeko pysyy erossa, ruoste pommeista?

      • fdsfgdsfsda

        En ole kuullut autosta, jossa moottori olisi ruostunut läpi asti!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      61
      3740
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      87
      3128
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      69
      2336
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1600
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      66
      1334
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      89
      1203
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      30
      1070
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1001
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      985
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      962
    Aihe