kun on varaton köyhä ei sossusta

saa senttiikään,mut kun on miljoona omistaja saa satoja tuhansii veroeuroista eli sossurahaa,sairasta politiikkaa eli keskustan paskat täällä ovat diktaattorii,ne vetäs köyhän heti leukakiikkuun jos hiukankin uskaltasivat,vaikka eurosta,tää hallitus on petojen hallitus,varkaita ovat,
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sain sossusta kunnon rahan ja joka kuukausi ei tartte eres poikkeilla vaan ilmottaa paljonko tartten,käteen kuus 1600 euroo,kyllä on hienoo tietysti vaaterahat erikseen ja kengät kans,olen todella ilonen kiitos sossun ei tartte karehtia no kait se törsää vituttaa kun joutuu nouseen joka aamu laskeen lomittajansa ettei kukaan fuskaa töihin vaan,mää oon isäntä ja nukun koko päivän onhan duunarienki elettävä sossu mulle makselee että olen iloinen duunari,jaa vai tukee joo.

Äänestä

Leppävirralta tai Köyliöstä pääsee ihan minitteriks asti palakasta naatimaha, eteläs saa meinas sinkitellä henkensäpitimiks.

Äänestä
  • törsät rupee oleen vasikoitten näkösii,ei ihme kun itte siittävät.hyi sairasta paskaa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hjjhjhjhjhhj kirjoitti:

saa senttiikään,mut kun on miljoona omistaja saa satoja tuhansii veroeuroista eli sossurahaa,sairasta politiikkaa eli keskustan paskat täällä ovat diktaattorii,ne vetäs köyhän heti leukakiikkuun jos hiukankin uskaltasivat,vaikka eurosta,tää hallitus on petojen hallitus,varkaita ovat,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu