Löytyskö....

Moi !

oon 12w ja haluisin rahaa paljon...

Nii tuota oiskohan mun mahollista tehä töitä kotona vaikka tietokoneella että mainostasin jotai tai jotai sellast.. mist sais paljon helposti rahaa..


Kiitos niille jotka vastaa...
11601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

jokusen vuoden pääst

Äänestä

parhaan käyttöjärjestelmän ja sitten myyt sen Microsoftille. Saisi kansa vihdoin paremman käyttiksen. Saisit rahaa ihan sikapaljon. Mutta se helppous ei tuossa välttämättä toteudu

Äänestä

Kyllä löytyy montakin keinoa,miten 12-vuotias voi saada paljon rahaa.

Harmi vaan,kun ne keinot ei ole laillisia.

Äänestä

Onks siul jotain tiettyä osa aluetta jonka hallitset hyvin tai kohtalaisen hyvin?

Mikä olis tietokoneella semmosta hommaa mitä omasta mielestäs osaisit tehdä hyvin? Toi mainitsemasi mainonta on aika laaja käsite.

Virusten ja muiden haittaohjelmien poisto on varmasti semmonen osa alue jolla tulee hommaa piisaamaan jatkossakin, joten siihen varmaankin kannattaa perehtyä!

Rosmo

Äänestä
  • Sinä se jaksat aina vastata _asiallisesti_
    kaikille.Hienoa.

    Äänestä

  • kadonneiden tiedostojen palautus on ihan huippuala!

    Äänestä

  • Hieno piirre nuoressa miehessä!
    Ollappa enämpi tällasia "rosmoja".

    Äänestä

Suunittelet ja piirrät jotain kappaleita (autocad tai cads ohjelmalla tai millä saa esim. dxf tiedostoja) lähetät piirroksesi johonkin yritykseen jossa on esim. laser/lävistys kone tai polttoleikkaus / plasmakone. Siellä piirroksesi työkalutetaan ja nestataan levylle joka sitten postataan laserkoneelle / polttoleikkauskoneelle. Että esimerkiksi näin. Tietenkin työsopimus täytyy olla ko. yrityksen kanssa jolle suunittelet / piirrät kuvia.

Äänestä
  • voi ne tiedostot olla muitakin kuin dxf:iä drw:tä ym.. kunhan vaan nämä yleisimmät autocad ja cads ohjelmat niitä osaavat lukea.

    Äänestä

rahaa rehellisellä työllä.
Mutta kunhan opiskelet ja etenet.
Työnteko on kivaa, kun on omalla alallaan. Ainakin mulla. Eikä se raha ole se ykkösasia.

Äänestä

...helppoa ei rahan teko tule olemaan, ellei sitä ole kosolti jo valmiina.

- Verkkoteknologioiden hallinta
- Varmistus-, palautus- ja pelastuteknologiat
- Tietoturva

Noilla tehdään oikeasti PALJON rahaa nyt ja tulevaisuudessa käyttöjärjestelmistä ja muista teknologioista riippumattomasti

-T

Äänestä

Kommentoi aloitusta


k4k4 kirjoitti:

Moi !

oon 12w ja haluisin rahaa paljon...

Nii tuota oiskohan mun mahollista tehä töitä kotona vaikka tietokoneella että mainostasin jotai tai jotai sellast.. mist sais paljon helposti rahaa..


Kiitos niille jotka vastaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu