Häpeän lesbouttani

JuliA_4

Heippa.

Olen 19- vuotias tyttö, joka tajusi pitävänsä naisista 15- vuotiaana. En ole koskaan seurustellut naisen kanssa, mutta ihastunut olen ollut.
Tapasin netissä todella ihanan naisen, jonka kanssa olemme tunteneet puoli vuotta. Hän tuli luokseni käymään viime viikonloppuna. Halusin tehdä häneen vaikutuksen heti - siivosin asuntoni, tein hyvää ruokaa ja syötiin kynttilöiden valossa, juotiin hieman viiniä ja kuunneltiin musiikkia.
Tuo nainen oli jotain niin ihanaa, enkä koskaan uskonut että voin kokea tällaista kunnes;
seuraava päivä ja yhteinen kauppareissu.
En uskaltanut pitää häntä kädestä, en olla liian lähellä ja vastaantuleville tutuille tyydyin vain sanomaan että hän on ystävä.
Nyt tuntuu että olen hukassa itseni kanssa. Pidän hänestä todella paljon, mutta en kehtaa olla hänen lähellään julkisesti. Ahdistaa :(

Kohtalontovereita?

5

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nojooo123p

      Sun pitää tavallaa oppii hyväksyy olla semmonen ku oot ja nykyään kulaan ei välitä siitä edes ulkona tai ihasama missä on nii ei ketää kiinnosta seuruteletko naisenkanssa tai et. Itel meni aikaa kanss alkaa pitää kädestä kii tai suudella julkisella paikalla mut siihe oppii joskivaihees. Aluks muaki ahdisti ja en voinu tehä kaikkee sitä mitä haluu mut ku huomaa et ei kukaa välitä eikä kukaa jää huutaa et hyiii lesboi nii kyl siihe tottuu. Sun pitää vaa uskaltaa

    • vainyksielämä_

      Siis, eihän sinun ole pakko julkisella paikalla pidellä kädestä tai suudella. Ei ne kaikki heteroparitkaan niin tee. Varsinkaan ne, jotka ovat olleet pidempään yhdessä. Katselepa ympärillesi. On paljon heteroparejakin, jotka kävelevät ilman, että pitävät kädestä kiinni tai ovat kylki kyljessä jatkuvasti. Voihan sitä hellyyttä sun muuta osoittaa vaikka sitten kotona kahden kesken. Eikä kaikille ole heti pakko mainostaa olevansa naisen kanssa jos ei halua. Mitä se muille kuuluu kenenkä kanssa makaa. Valinta on sinun.

      Noin muutenkin, kannattaisi päästä tosiaan eroon siitä, että miettii koko ajan mitä muut ajattelee. Et voi koskaan miellyttää kuitenkaan kaikkia ihmisiä. Meillä kaikilla on vain yksi elämä, miten sinä haluaisit sen käyttää?

    • SATEENKAAARI

      Älä välitä mitä muut sanoo. Oon ite 14v lesbo (tänä vuonna 15v) opin et ihsm mitä muut sanoo jos joku kattoo mua vinoon sit kattoo. Me eletään vaan kerran nauti siit. Viime vuon viel häpesin sitä et oon lesbo löysin tosi hyviä tubettajia jotka ovat lesboja. Mee kattoo tubesta : ally hills hän tekee myös musiikkia yks musa kertoo kaapista tulemisesta eli sen musan voi lähettää kaverille ja se musa puhuu sun puolesta. Ja hänen tyttöystävänsä : stevie boebi löytyy tubesta nimellä : stevie. Käykää kattoo noi noitten kahden ansiosta tulin kaapista ulos vanhemmilleni.

    • Lesbomyöskin

      It's ok to be gay~

    • Nuorisovalistusseuran-pj

      Ei todellakaan ole ok olla gay.

      Aloittaja, nimim. JuliA_4, Sinulla on toivoa: et ole vielä täysin paatunut etkä menetetty tapaus, ja sinulla on vielä olemassa ymmärrys oikeasta ja väärästä sekä hyvästä ja pahasta, kun kuitenkin ymmärrät hävetä tuota eriskummallista vikaa, joka kovasti yrittää koukuttaa sinua.

      Älä noteeraa näitä yllyttäjiä, vaan pysy lujana: älä anna periksi näille kieorutuneille muotivillityksille. Älä tule ulos kaapista milloinkaan, koska sitä ei saa enää myöhemmin tekemättömäksi.

      Ala etsiskellä poikaystävää, jonka kanssa myöhemmin voit mennä oikeaan avioliittoon ja perustaa oikean perheen. Kyllä ne lesbohöyryt sieltä päästä sitten aikanaan haihtuvat.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      105
      6923
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      483
      5055
    3. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      131
      3013
    4. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      199
      2548
    5. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      18
      2226
    6. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      38
      1237
    7. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      72
      1143
    8. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      5
      1110
    9. Luuletko, että löydetään vielä

      Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta
      Ikävä
      53
      1070
    10. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      107
      1064
    Aihe