Itäinen Eurooppa Top Ten

Tututjutut

Tähtiluokitukset eivät kerro kaikkea. Jotkut leirintäalueet tekevät vaikutuksen palveluillaan, joissakin taas on sitä jotakin, joka saa palaamaan jostakin muusta syystä. Jos jätän nyt Viron ja Latvian tällä kertaa väliin niin tähtien joukkoon nimeän Liettuasta Druskininkain, Puolassa Varsovan Wokin, Krakovassa Clepardian ja Poznanin Maltan sekä Stettinin Marinan. Slovakiassa on Tatran rinteellä Goralsky Dvor, Unkarin helmiä ovat mm. Papan ja Hajduszoboszlon Thermal, Egerin Tulipan ja Lipot. Tsekissä se voisi olla Kostelec, Sloveniassa Ljubljanan kaupunkicamping. Ja siitä ei sitten mihinkään pääse, että karavaanarin unelmamaa on Kroatia, näkyy se toki hinnassa mutta sille on katetta. Auringonnousu Adrianmerellä, se on siinä.

3

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ervi

      Mekin jätämme yleensä Viron kämppärit väliin kun niiden yleisin nähtävyys alkaa olla ympäripäissään toikkaroiva suomalaispariskunta.

    • Alennukset

      Millaisia teidän korttikokemuksenne ovat tuolla päin? CCI meillä on ollut jo pitkään, viime kesäksi hankittiin myös ACSI mutta ei sille juuri käyttöä ollut. Pitäisikö hankkia se joku hollantilaisten kortti kun niitä on niin paljon liikkeellä ja tottakai hyviä asiakkaita leirintäalueilla.

    • Kulkukoira

      Kyllä se CCI yleiskorttina edelleen käy ellei halua lompakkoaan korteilla täyttää, se on sitten aivan oma ihmislajinsa joka tutkii kaikenmaailman kataloogit ja yrittää pennin venyttää sieltä ja toisen täältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      103
      4563
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      383
      1335
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1062
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1052
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      950
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      882
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    10. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      837
    Aihe