Vuoden 2015 turvallisimmat autot

Vuoden 2015 turvallisimmat autot: Toyota Avensis ja Jaguar.

http://m.iltalehti.fi/autot/2016011420958473_au.shtml

Miten se meni: Vähävikaisin, vähiten hinattu, turvallisin, ympäristöystavällisin, tyytyväisimmät asiakkaat, paras jälleenmyyntiarvo, paras talviauto jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne.
370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No minkäs se itselleen mahtaa, kun on paras niin sitten on paras. Ja ihan turha ruikuttaa jotain muuta.
Ps. Minulla ei ole Toyotaa, mutta ehkäpä ....

Äänestä

Toyota on surkea aasialainen halpis jonka turvallisuuslaitteet ei pelaa talvella kun anturit huurtuu.

Äänestä
  • Eipä ole Toyota Auris Touring Sports Hybrid Premiumin anturit (laser-tunnistimet ja kamera) huurtuneet näilläkään pakkasilla. Kun nyt lumien tultua kaistaviivatkin kulkee vähän missä sattuu lumen alla, niin jos jossakin kaistaviiva vähänkin välähtää lumen alta niin kaistavahti varoittaa heti. Se valtava määrä elekroniikkaa ja täysin kosketusnäytöllinen mediakeskuskin pelaavat 27 asteen pakkasessa oikein hienosti ja lämpöä riittää. Tuplaxenonit valaisevat lumista tietä kirkkaalla valollaan kilometrin, jos niin pitkä suora löytyy. Valot syttyy ja sammuu automattisesti ja lyhyet ja pitkät toimivat automaattisesti. Tuulilasin pyykimet pyyhkäisevät automaattisesti silloin kun pitää ja sillä nopeudella kun pitää. Jos lähestyn pysähtynyttä autoa liian kovalla nopeudella, monitoiminäyttö lävähtää punaiseksi, ja siihen ilmestyy iso suomenkielinen teksti: JARRUTA. Jos en jarruta, auto jarruttaa itse. Ovet pelaavat ilman avaimia kun vain "avain" on taskussa. Auto käynnistyy napista ja vie sinut sinne minne vain ikinä tietä riittää. Ei pienintäkään valitettavaa. Voi tätä ihmiselämän onnea (ilman hinausautoja ja korjaamoita).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jartsef kirjoitti:

Vuoden 2015 turvallisimmat autot: Toyota Avensis ja Jaguar.

http://m.iltalehti.fi/autot/2016011420958473_au.shtml

Miten se meni: Vähävikaisin, vähiten hinattu, turvallisin, ympäristöystavällisin, tyytyväisimmät asiakkaat, paras jälleenmyyntiarvo, paras talviauto jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne. jne. jne. jne jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu