top 10 matkat

komero

top 10 matkatarjoukset ilmoittelee esim. kahden viikon matkoja aurinkorannikolle hintaan 820 e hengeltä .siihen sisältyy lennot ja hotelli . onko kokemuksia pitääkö näin edullinen hinta paikkansa , vai onko siinä jokin koira haudattuna .onko kokemuksia , ymmärrän kyllä että ei tällä hinnalla saa luksusta , mutta pitääkö hinta paikkansa .

9

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiKoskaanEnään

      On kokemusta, En suosittele. Rahat saamatta vieläkin tältä "NettiFirmalta" . Kuluttajavirasto selvittää sotkuja vieläkin. En osta ikinä enään mitään tältä matkanjärjestäjältä.

    • supermatkaaja

      kannattaa suosia mieluummin oikeita matkanjärjestäjiä joilla on taustatiedot ja muut kunnossa. monesti ku tulee näitä tarjouksia nii todfellisuudessa ei edes löydy sillä hinnalla. aurinkorannikolle pääsee ainakin oulusta keväällä halvalla (oikeasti) n 800 eurolla lento hotelli ilman koiria haudattuna :)

    • purjehdusmatkailua

      Olen ollut hiljan top 10 matkalla Budabestiin. Oli halpa ja O.K. Voin suositella . Seuraava lähtö Roomaan toukokuun lopulla maksettu. Lisää matkailua snoopy.fi.

    • eisotkujahaluta

      En osta enää tältä firmalta mitään. Go Internationalin kuprusta top10-matkalaiset, jotka olivat maksaneet käteisellä matkan Pohjois-Kyprokselle, eivät kai vieläkään ole rahojaan saaneet takaisin.
      Mekin ostimme ensimmäistä kertaa tältä, mutta onneksi luottokortilla, joten ilmoitus sinne ja kaikki oli ok. Samoja matkoja myyneet TravelBird (toiminnassa edelleen) ja Groupon (Suomen firma ei enää toimi kannattamattomuuden takia) maksoivat kaikille takaisin saatavat.
      Keskustelupalstoilla ja fb-ryhmässä oli todella kauan ilmoituksia tästä, että top10 ei maksa asiakkailleen pois saataviaan - ja todella ilmeisesti vieläkin on osalla rahat saamatta.

      Minäkin tilasin aikanaan top10-sähköpostikirjeen tarjouksista, mutta en näiden sotkujen jälkeen.

      Toiminee varmaan ihan hyvin muuten, jos ei mitään varsinaisten matkanjärjestäjien kupruja tms satu, mutta koskaan ei voi tietää.

      Ainakin suosittelen, että maksaa luottokortilla, ei käteisellä, niin saa rahat pois paremmin, jos jotain tuollaista sattuu jatkossakin.

      • Blaaaaaaaah

        Meillä rahaa yli 1000e Top 10 eikä mitään tietoa saadaanko takaisin... Maksettu 1,5 vuotta sitten matka ja jäi matkustamatta juuri tuon konkurssin takia...


    • ottaapattiin

      niinpä niin, maanantaina jätetty kanne Helsingin käräjäoikeuteen TOP 10 matkoille maksetuista matkoista jotka eivät toteutuneet eikä rahoja suosiolla olla palautettu.
      Eli en suosittele, härskiä tuo että saa jatkaa toimintaansa edelleen vaikka petkuttaa asiakkailta rahat

      • HUOMIOTOP10MATKALAISET

        Mulla kans just tuossa kanne lähdössä..
        Mitä laitoit vastaajan kotipaikaks? Viro? Suomi? Espanja?
        Johan on homma tässäkin...


      • Anonyymi
        HUOMIOTOP10MATKALAISET kirjoitti:

        Mulla kans just tuossa kanne lähdössä..
        Mitä laitoit vastaajan kotipaikaks? Viro? Suomi? Espanja?
        Johan on homma tässäkin...

        Kuka lähtee mukaan joukkokanteeseen väärästä mainonnasta
        Kyttälän firma espanjassa Atheliq mainosti kotiutuslentoja 580€
        Ulkoministeriö noutaa finnairin koneilla hintaan 360€
        Joka todella on kotiutuslento,hinta ns omakustannushinta ja ns oikea kotiutuslento

        Kyttälän markkinointi ????


      • Anonyymi
        HUOMIOTOP10MATKALAISET kirjoitti:

        Mulla kans just tuossa kanne lähdössä..
        Mitä laitoit vastaajan kotipaikaks? Viro? Suomi? Espanja?
        Johan on homma tässäkin...

        Kuka lähtee mukaan joukkokanteeseen väärästä mainonnasta
        Kyttälän firma espanjassa Atheliq mainosti kotiutuslentoja 580€
        Ulkoministeriö noutaa finnairin koneilla hintaan 360€
        Joka todella on kotiutuslento,hinta ns omakustannushinta ja ns oikea kotiutuslento

        Kyttälän markkinointi ????


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      223
      6798
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      39
      1209
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      1011
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      881
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      47
      814
    6. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      59
      794
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      93
      774
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      761
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      716
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      713
    Aihe