taksin hinnoista? Tiedän, että tinkiminen kuuluu asiaan, mutta jos jollakin on omakohtaisia kokemuksia hinnasta, niin kertoisitteko minulle, kiitos.
Bakausta Sanyang Beachille, onko kokemuksia
4
115
Vastaukset
- Astra11
Näiltä sivuilta löytyy viralliset hinnat: http://pp.kpnet.fi/pesola/index.html
- tappe
Kiitos paljon, siinä olikin aikamoinen pläjäys muutaman viikon päästä alkavaa matkaa varten.
- passenger
Lisäksi itse ainakin voin suositella lämpimästi juuri Mulain taksia. Ystävällinen ja luotettava palvelu hyvällä autolla. Hänen mukanaan pääsette vierailemaan myös oikeaan paikalliseen perheeseen halutessanne. Mulailla on vuosien kokemus retkistä ja täydet bojot siitä että hän on rehellinen ja luotettava.
- jallukauranen
Älkää nyt helvetissä ottako ketään suharia "oppaaksenne"! Se on riesananne joka helvetin päivä ja vinkuu ja känää teitä älyttömiin paikkoihin. Niinkuin nyt nuo perhevierailut. Niitä järjestetään tyhmille turisteille vain ja ainoastaan rahastustarkoituksessa. Niille rahan syytäminen on kuin kaivoon heittäisi. Loppua ei näy.
Jos nyt jostain syystä hotellialueelta haluaa poistua niin taksin kyllä saa ja heti. Eikä maksa juuri mitään. Tippejä niille on turhaa tunkea, ei siitä maa nousuun lähde!
Törmäsin minäkin tuohon Mulaihin. Vinkuja ja tyrkyttäjä pahimmasta päästä. Oli äijällä naama aika pitkänä minun kyyditykseni jälkeen. Tein sille selväksi mitä mieltä olen sen rahastusyrityksistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?907177Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277099Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1186320Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975428Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635245Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus425141Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274625Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t34134Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193655