Miehet naisten puolella uimahallissa

990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Se on vain sitä maltillista muslimikulttuuria.
    Don't Worry be happy monikulttuurisuudesta ja ole suvaitsevainen. Odotas kun kesä tulee.
    Ulkonaliikkumiskielto suomalaisille tyttösille mutta arabiaa puhuvat matut saavat mellastaa ja tehdä ................ ihan hirvittää ja poliisikaan ei voi paljon mitään.
    Vaikeneminen on alistumisen merkki!

    Äänestä

  • Tämä linkittelijä on aika rasittava tyyppi.

    Äänestä

  • Kyllästyttääjo kirjoitti:

    Tämä linkittelijä on aika rasittava tyyppi.

    Joskus vaan uutiset rasittaa. Ja maailma ympärillämme. Todellisuus.
    "Oikeassa oleminen on silloin vaikeinta, kun on itse ollut väärässä."

    Äänestä

  • Kyllästyttääjo kirjoitti:

    Tämä linkittelijä on aika rasittava tyyppi.

    Harmittaako kun todellisuus on jotain muuta kuin mitä kuvittelit unelmaksi?

    Äänestä

Kyllähän se on totta lähes aina kun näitä uutisia lukee niin tekijänä on joku käkkäräpää ja tuntomerkkejä pihistellään. Tuo naisten ja miksei myös muiden kanssaeläjien kunnioitus on mamuille vierasta, nyt on sirkustelu päässyt valloilleen eteläsuomen uimahalleissa ja juuri kun on lasten altaissa runkkaavista mamuista päästy eroon. HS: Itäkeskuksen uimahallissa vallitsee hallin vakiokävijän mukaan varsinainen villin lännen meininki. Erityisesti miesten puolella uimahallin käytöstavat ovat unohtuneet tietyiltä asiakkailta täysin.
- Tämä ei ole enää mikään uimahalli. Tämä on räkälä. Olen välttänyt viikonloppuja. Sunnuntaina kävin taas toteamassa, että meno on aivan hirveää.Uimahallin laitospäällikkö Teemu Raatikainen myöntää, että meno hallissa on äitynyt hurjaksi monestakin syystä.Raatikainen sanoo, että hallin henkilökunta on ”helisemässä” joidenkin ulkomaalaistaustaisten asiakkaiden kanssa. He eivät kunnioita mitään sääntöjä. Poliisi ei tule hakemaan. Ainoastaan miespuoliset valvojat saavat heidät ulos. Naisia he eivät kunnioita lainkaan, Raatikainen viittaa häiriöitä aiheuttaviin asiakkaisiin. Hallin yhdeksästä uimavalvojasta noin puolet on naisia.

Äänestä
  • Niin niin mutta kun ei tällaista Jämsässä. Ja sillai...

    Äänestä

Hourailevat tyypit korjaantuu kuolemalla. Tekopyhät myös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missäturvapaikkasi kirjoitti:

Suvakkien lemmikeille ei enää riitä oman VOK-talon naiset.
http://mvlehti.net/2016/01/15/aiti-oli-ollut-oulun-haukiputaan-uimahallissa-tyttarensa-kanssa-miespuoliset-laittomat-maahantunkeutujat-naisten-puolella/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu