CR500

Mikä oli viimeisin vuosi kun myytiin uusia Hondan CR500 crosseja. Miten lienee muiden merkkien laita? Näkyykö näitä 500cc 2t moukareita enää crossi- /jääradoilla? Mitenkäs varaosien saatavuus?
41113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eipä noita viissatkuja enää kyllä paljoa näe. Aika kova karju saa olla, että 500 2t:llä crossia siis ihan kisaa ajais, ainakin jos haluais pärjätä. Jääradoillakaan noita enää niin paljoa näe, kun 5v sitten. Varaosien saatavuus luultavasti kärsii tuossa samalla.

Äänestä

Löysin sattumalta bikepics.comista tämmösen kuvan: http://bikepics.com/pictures/231724/
Kyseessä on siis 2003-malli ja yllätys se oli ainakin mulle, kun luulin, ettei niitä ole tehty enää pitempään aikaan. Tosiseikka on kyllä se, että ei suomessa ainakaan tietääkseni myydä uutena ja niiden saatavuus on jokatapauksessa heikko. Mulle kaupiteltiin 500cc 91-mallin kawaa hetki sitten ja jääpyöränä se vois olla ihan kova sana..

Äänestä
  • pyörän valmistus on lopetettu 2002,eli viimeinen vuosimalli on 2001.Toi kuvassa oleva pyörähän on hyvin pitkälle tehty itse,koska tuotanto linjalta ei yhtään 500cr ole tullut alumiinirungossa,vaikka olen itsekkin omistanut sellaisen.Ei ole varaosien saannista kiinni pyörän suosio,vaan tästä tolkuttomasta nelitahtibuumista.itse tykkään hitosti pyörästä ja voin suositella,mutta älkää vaan alumiinirunkoista hankkiko.

    Äänestä

  • Breugelmann kirjoitti:

    pyörän valmistus on lopetettu 2002,eli viimeinen vuosimalli on 2001.Toi kuvassa oleva pyörähän on hyvin pitkälle tehty itse,koska tuotanto linjalta ei yhtään 500cr ole tullut alumiinirungossa,vaikka olen itsekkin omistanut sellaisen.Ei ole varaosien saannista kiinni pyörän suosio,vaan tästä tolkuttomasta nelitahtibuumista.itse tykkään hitosti pyörästä ja voin suositella,mutta älkää vaan alumiinirunkoista hankkiko.

    Miksei alurunkosta? hajoaa tärinästä? mulla rautarunkonen cr500 joka on ihan helmi pyörä, kaverilla -01 alurunkoon tehty jota on nyt kertaalleen korjaus hitsattu... veikkailtiin tärinää halkeamien aiheuttajaks.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isolohko kirjoitti:

Mikä oli viimeisin vuosi kun myytiin uusia Hondan CR500 crosseja. Miten lienee muiden merkkien laita? Näkyykö näitä 500cc 2t moukareita enää crossi- /jääradoilla? Mitenkäs varaosien saatavuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu