onko mitään tietoa minkälainen alue/paikka? siellä on paljon vapaana olevia asuntoja ja mietin muuttoa.
castreninkatu
7
1051
Vastaukset
- Silakkasyöjätär
Mä asun sielä. Oon nyt vuoden asunut...kesä oli aika levotonta tällä kadulla mut parin henkilön muutettua on katu rauhottunut. Mamuja on aika paljon mutta niistä ei ole haittaa ollut.
Itse oon tykännyt sveedenissä asua ja täälä 10vuotta tullu asuttuakin. Täältä suht lyhyt joka paikkaan sairaala,kaupat, ja siwa löytyy vierestä.
Varmasti tulet ksuhu juttujakin kuulemaan mut ei tää niin paha paikka oo - Uurnankantaja
Tää mis itse asun on ainakin ollu rauhallinen talo . Ei mitään kovan luokan viina pirskeitä pidä kukaan ja muutenkaan mesoa turhia... jos omistat koiran niin läheltä löytyy hyviä reittejä lenkkeillä ja rannalla voi kesällä löhöillä tai käydä villalla kahvilla tai keitolla :)
- duuunari
eikös sinne bronxin bubiin tullu just se uus moskeija??
- Hullut_Päivät
Huonona puolena on nykyään lisääntynyt autopartiointi. Skutnäsin jälleen julki pöllähtänyt hölynpölyn tilanne. Lisännyt turhaa autoilua ja partiointia bronksissa ? Varmaan tulevat porukalla katsomaan miten tavalliset, puoskaroinnista vapaat ihmiset asuvat. Ja nyt sitten vielä nämä autoilevat vaimonsa ja keski-iän hylkäämät peräkammarin pojat. Huh huh !
Voishan sitä hankkia vaikka elämän itselleen. Toisen elämän seuraaminen ja tarkkailu voi aiheuttaa ikävää nenä verenvuotoa. - AhmedAhneOmaNapa
Tervetuloa JeppisMogadishu Avenuelle!
- besashole
EI maito naamoja täänä enaa paikkaa kuuluu mustille
- beethooven
Helsingin Kallion eräänlainen eliittikatu nykyään jopa? Sen sijan Pietarsaaren saman niminen lienee jotenkin hieman syrjemmällä sielläkin jopa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849