Ei ole ensimmäinen kerta kun finnair on huijauksissa mukana. Pahimpia huijauksia lienee johdon stay-bonukset työntekijöiden säästämistä rahoista.
Finnair-huijaus ampaisi esiin
elliepänorm
4
232
Vastaukset
- steipoonus
Mene työtön kelapummi takaisin nukkumaan että jaksat aamusta taas juoda kiljua ja keskikaljaa.
- Maantapa
Vakiohommaa tuo duunarille kenkää ja johtajalle bonukset ja optiot pörssifirmoissa.
- näinsemenee
turhat duunarit joutaakin ulos. valtiofirman suojatöihin kertynyt paljon turhaa porukkaa jotka laitettiin liikkeelle.
- Ekönömiä
näinsemenee kirjoitti:
turhat duunarit joutaakin ulos. valtiofirman suojatöihin kertynyt paljon turhaa porukkaa jotka laitettiin liikkeelle.
Sama se on kaikissa pörssifirmoissa, ei väliä mitä jää viimeisen viivan alle, kun ROEt ja muut ekonoomien luvut paranee velan lisäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843392
- 771337
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821329Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd104987Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835