Mozilla 1.0 ei asennu

Imin Mozilla 1.0 verkosta ja yritin asentaa sitä
win98 käyttikseen, mutta ei tee muuta kuin purkaa
tiedostot eri kansioihin ja se siitä. Muuta ei sitten tapahdukkaan. Olen katsonut kaikki siitä
tulleet tiedostot ja kansiot, mutta ei käynnisty
mistään.
Vanhemman version 0.8 sain asennettua cd:ltä
sujuvasti, jota käytän nytkin.
Tulisiko kellään mieleen, missä vika?
1201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sain täältä sellaisia ohjeita, että jotain piti poistaa siitä vanhasta versiosta ( se vanha versio kielipaketteineen ensin pois ja sitten rekisteristä jotain sälää)
Itse poistelin sitten vähän onneenkin luottaen, kun en ole mikään expertti, mutta sain uuden version kuitenkin asentumaan.
Olettaisin, että joku antaa tarkemmat ohjeet, kun odottelet.
Minä hain etsi toiminnolla ja firefox-sanalla tiedostoja, joista sitten poistin jotain ja sen jälkeen uusi versio alkoi toimia.
Ja tuota ennen olin siis poistanut sen vanhan version lisää/poista listan kautta.
Eli käsittääkseni rekisteriin jäi jotain, joka esti uuden version toiminnan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Firefox kirjoitti:

Imin Mozilla 1.0 verkosta ja yritin asentaa sitä
win98 käyttikseen, mutta ei tee muuta kuin purkaa
tiedostot eri kansioihin ja se siitä. Muuta ei sitten tapahdukkaan. Olen katsonut kaikki siitä
tulleet tiedostot ja kansiot, mutta ei käynnisty
mistään.
Vanhemman version 0.8 sain asennettua cd:ltä
sujuvasti, jota käytän nytkin.
Tulisiko kellään mieleen, missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu