Ahvenanmaa Ei Ole Osa Suomea!

Apartheid-Finland

Ahvenanmaalla varjellaan Ahvenanmaalaisten intressejä. Mantereella asiat ovat toisin:

Hallitus rikkoo perustuslaissa määriteltyä kokoontumis- ja yhdistymisvapautta esim. Stubbin suulla ilmoittaen, että "Hallitus voi kieltää katupartiot". JA meillä on nykyään poliisi, joka rikkoo perustuslaissa määriteltyä ennakkosensuurin kieltoa mm. tarkastaen ja sensuroiden banderolleja, sekä estämällä kuulustelujen ja kotietsintöjen nauhoittamisen! Tämän lisäksi meillä on vielä oikeuslaitos, joka viittaa kintaalle tälle kaikelle, keskittyen lähinnä kaapumiehen ja nettikirjoittelijoiden jahtaamiseen.

Hallitus, joka ei noudata perustuslakia,
EI VOI OLLA LAILLINEN HALLITUS.

Poliisi, joka ei noudata perustuslakia,
EI VOI OLLA LAILLINEN ESIVALTA.

Oikeuslaitos, joka sallii näiden selkeiden lakien rikkomisten tapahtuvan,
EI VOI OLLA LAILLINEN OIKEUSLAITOS.

Koska laki on de facto lakannut olemasta, yhdelläkään hallituksen jäsenellä, poliisilla tai tuomarilla ei ole mitään oikeuksia, joita meillä muillakaan ei ole. Kun laki ei kerran merkitse enää mitään, se merkitse myöskään merkitse näiden ihmisten erityisaseman suhteen yhtään mitään kenellekään, eikä myöskään meidän osaltamme yhtään mitään. Nämä ihmiset eivät ole meidän hallitsijoitamme, meidän esivaltaamme, eivätkä meidän oikeusjärjestelmäämme. Heillä ei ole mitään juridista, eikä mitään moraalista oikeutta mihinkään, koska he ovat itse de facto lakkauttaneet lakien olemassa olon ja merkityksen, eikä meillä ole näin ollen mitään velvollisuuksia heitä kohtaan missään asiassa. He eivät edusta, eivätkä voi edustaa Suomen laillista hallitusta, laillista esivaltaa ja laillista oikeusjärjestelmää.

Nykyinen hallituksemme, poliisimme ja oikeuslaitoksemme on nimenomaan laillista, siis perustuslaillista yhteiskuntajärjestystämme VASTAAN TOIMIVA, toisin sanoen siis maanpetokseen/valtiopetokseen syyllistyvä taho!

Kun hallinto, viranomaiset ja oikeuslaitos lakkaavat noudattamasta lakia, puhumattakaan, kun ne lakkaavat noudattamasta perustuslakia, ne muuttuvat vapauden puolustajista vapauden pahimmiksi vihollisiksi, tyranneiksi ja silloin ne pitää vaihtaa välittömästi sellaisiin, jotka jälleen ylläpitävät ja noudattavat Suomen perustuslakia ja siinä turvattuja kansalaisten perusoikeuksia. Eikä tässä nyt puhuta mistään "äänestämisestä" tai "uusien vaalien vaatimisesta", ehei. Kun lakia, eikä varsinkaan perustuslakia ei enää noudateta, "äänestäminen" ja "vaalit" ovat pelkkä huono vitsi, show, leikki, kuin jossain Pohjois-Koreassa konsanaan.

Nyt on aika, oikeus ja kohtuus nousta aseelliseen kapinaan nykyistä laitonta yhteiskuntajärjestystä ylläpitäviä, tukevia ja hyväksyviä tahoja vastaan! Se on AINOA KEINO palauttaa Suomeen perustuslaillinen hallinto ja kansalle perustuslaissa annetut oikeudet mm. sananvapauteen, liikkumisvapauteen ja kokoontumisvapauteen liittyen! Vuoden 1917 tapahtumat toistuvat taas, miltei sata vuotta myöhemmin, samoista syistä, samoista lähtökohdista ja toivottavasti samoin tuloksin: Kansan on otettava kohtalonsa omiin käsiinsä, taisteltava maansa itsenäiseksi ja pistettävä nämä oikeuksiansa polkevat tyrannit narun jatkoksi!




Vieläkö aiotte odottaa?

EU:hun liittyminen aikoinaan rikkoi Suomen perustuslakia, samoin sitä loukkasi toisen kerran Lissabonin sopimus. Kolmas Suomen perustuslain loukkaus tapahtui, kun eduskunta hyväksyi ERVV:n. Nyt sitten vielä neljäs loukkaus tapahtui, kun Ottowillekuusiset ovat muuttaneet Suomen perustuslakiakin. Lisäksi Suomen hallitus on toiminut lain vastaisesti Kreikan rahoittamisessa. Viides perustuslain loukkaus tapahtui, kun Suomi allekirjoitti NATO-isäntämaasopimuksen.

Miten pitkään aiotte vielä odottaa?

Maahamme virtaa joka päivä satoja matuja, vastoin kansainvälisiä sopimuksia (esim. Dublinin sopimus), joille annetaan, vastoin Suomen ja EU:n lakeja mm. ylläpitoa ja diskorahoja (ei-EU:n kansalaisille ei ole mitään laissa määriteltyä oikeutta antaa mitään verovaroista). Joukossa virtaa satoja, jos ei tuhansia ISIS-taistelijoita, jotka ovat valmiita pistämään pystyyn massiivisen verilöylyn Suomessa millä hetkellä hyvänsä - kenraaliharjoitukset sellaiseen on jo pidetty Euroopan laajuisena...eivätkä viranomaiset ja poliitikot tee elettäkään tilanteen korjaamiseksi.

Nykyisenlainen Suomi ei ole enää pelastettavissa, joten mitä vielä odotatte?

Odotatteko sitä, että TEIDÄT henkilökohtaisesti pidätetään, TEIDÄN omaisenne raiskataan tai TEIDÄN aseenne takavarikoidaan? Odotatteko, että TEIDÄN liikkumistanne rajoitetaan ja TEIDÄN sanomistanne sensuroidaan? Odotatteko, että TEIDÄT pakotetaan noudattamaan islamin pukeutumis- käyttäytymis- ja muita sääntöjä? Odotatteko, että TEIDÄT tuomitaan ajatusrikoksesta tai muusta perusoikeuksienne käytöstä? Odotatteko, että TEIDÄT oikeusmurhataan, byrokratisoidaan ja kaltoinkohdellaan?

Silloin on jo liian myöhäistä. Silloin ei näet enää löydy ketään, joka voisi teitä puolustaa.
http://markusjansson.blogspot.fi/2016/01/aseellinen-vastarinta-on.html

6

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pieni_Minä_Täällä

      Todella kovaääninen hiljaisuus, kommentoikaa toki, te siellä saarellanne?

      • HiljaistaOn

        Kukaan ei vastaa on hiljaista kansaa?


    • luigiconstantino

      Ainahan täällä ollaan haluttu osaksi Ruotsia, mitä sitä nyt enää salaamaan. Saadaan vähän ensimakua noista matuista, millaista siellä Ruotsissa todella on. Menetetyssä maassa.

    • rasepiru

      venäjän miehitys korjaa hurrit paratiisiin siperiaan.

    • Realisti1107

      Alottaja puhuu paljon ja asiaa. Jos en ois köyhä nin oisin lähteny pysyvästi tästä maasta lasteni kans jo aikoja sitte mutta en missään nimessä EUn alueelle. Pohjois-Norja, Islanti, Grönlanti (vaikka kuuluukin Tanskalle) tai rapakon takaa Kanada kelpais. Ahvenanmaan matuttomat alueet vois tälläselle köyhälle porukalle olla ihan hyväki vaihtis just siks koska siä ees yritetään varjella omia alueita ja kansaa.

    • Realisti1107

      Eikä ne saarelaiset tietenkään kommentoi täälä ku niistei monikaan suomee puhu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2998
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2906
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      160
      2812
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2105
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      112
      1978
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      15
      1963
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1564
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      370
      1421
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      87
      1061
    Aihe