Ahvenanmaa Ei Ole Osa Suomea!

Apartheid-Finland

Ahvenanmaalla varjellaan Ahvenanmaalaisten intressejä. Mantereella asiat ovat toisin:

Hallitus rikkoo perustuslaissa määriteltyä kokoontumis- ja yhdistymisvapautta esim. Stubbin suulla ilmoittaen, että "Hallitus voi kieltää katupartiot". JA meillä on nykyään poliisi, joka rikkoo perustuslaissa määriteltyä ennakkosensuurin kieltoa mm. tarkastaen ja sensuroiden banderolleja, sekä estämällä kuulustelujen ja kotietsintöjen nauhoittamisen! Tämän lisäksi meillä on vielä oikeuslaitos, joka viittaa kintaalle tälle kaikelle, keskittyen lähinnä kaapumiehen ja nettikirjoittelijoiden jahtaamiseen.

Hallitus, joka ei noudata perustuslakia,
EI VOI OLLA LAILLINEN HALLITUS.

Poliisi, joka ei noudata perustuslakia,
EI VOI OLLA LAILLINEN ESIVALTA.

Oikeuslaitos, joka sallii näiden selkeiden lakien rikkomisten tapahtuvan,
EI VOI OLLA LAILLINEN OIKEUSLAITOS.

Koska laki on de facto lakannut olemasta, yhdelläkään hallituksen jäsenellä, poliisilla tai tuomarilla ei ole mitään oikeuksia, joita meillä muillakaan ei ole. Kun laki ei kerran merkitse enää mitään, se merkitse myöskään merkitse näiden ihmisten erityisaseman suhteen yhtään mitään kenellekään, eikä myöskään meidän osaltamme yhtään mitään. Nämä ihmiset eivät ole meidän hallitsijoitamme, meidän esivaltaamme, eivätkä meidän oikeusjärjestelmäämme. Heillä ei ole mitään juridista, eikä mitään moraalista oikeutta mihinkään, koska he ovat itse de facto lakkauttaneet lakien olemassa olon ja merkityksen, eikä meillä ole näin ollen mitään velvollisuuksia heitä kohtaan missään asiassa. He eivät edusta, eivätkä voi edustaa Suomen laillista hallitusta, laillista esivaltaa ja laillista oikeusjärjestelmää.

Nykyinen hallituksemme, poliisimme ja oikeuslaitoksemme on nimenomaan laillista, siis perustuslaillista yhteiskuntajärjestystämme VASTAAN TOIMIVA, toisin sanoen siis maanpetokseen/valtiopetokseen syyllistyvä taho!

Kun hallinto, viranomaiset ja oikeuslaitos lakkaavat noudattamasta lakia, puhumattakaan, kun ne lakkaavat noudattamasta perustuslakia, ne muuttuvat vapauden puolustajista vapauden pahimmiksi vihollisiksi, tyranneiksi ja silloin ne pitää vaihtaa välittömästi sellaisiin, jotka jälleen ylläpitävät ja noudattavat Suomen perustuslakia ja siinä turvattuja kansalaisten perusoikeuksia. Eikä tässä nyt puhuta mistään "äänestämisestä" tai "uusien vaalien vaatimisesta", ehei. Kun lakia, eikä varsinkaan perustuslakia ei enää noudateta, "äänestäminen" ja "vaalit" ovat pelkkä huono vitsi, show, leikki, kuin jossain Pohjois-Koreassa konsanaan.

Nyt on aika, oikeus ja kohtuus nousta aseelliseen kapinaan nykyistä laitonta yhteiskuntajärjestystä ylläpitäviä, tukevia ja hyväksyviä tahoja vastaan! Se on AINOA KEINO palauttaa Suomeen perustuslaillinen hallinto ja kansalle perustuslaissa annetut oikeudet mm. sananvapauteen, liikkumisvapauteen ja kokoontumisvapauteen liittyen! Vuoden 1917 tapahtumat toistuvat taas, miltei sata vuotta myöhemmin, samoista syistä, samoista lähtökohdista ja toivottavasti samoin tuloksin: Kansan on otettava kohtalonsa omiin käsiinsä, taisteltava maansa itsenäiseksi ja pistettävä nämä oikeuksiansa polkevat tyrannit narun jatkoksi!




Vieläkö aiotte odottaa?

EU:hun liittyminen aikoinaan rikkoi Suomen perustuslakia, samoin sitä loukkasi toisen kerran Lissabonin sopimus. Kolmas Suomen perustuslain loukkaus tapahtui, kun eduskunta hyväksyi ERVV:n. Nyt sitten vielä neljäs loukkaus tapahtui, kun Ottowillekuusiset ovat muuttaneet Suomen perustuslakiakin. Lisäksi Suomen hallitus on toiminut lain vastaisesti Kreikan rahoittamisessa. Viides perustuslain loukkaus tapahtui, kun Suomi allekirjoitti NATO-isäntämaasopimuksen.

Miten pitkään aiotte vielä odottaa?

Maahamme virtaa joka päivä satoja matuja, vastoin kansainvälisiä sopimuksia (esim. Dublinin sopimus), joille annetaan, vastoin Suomen ja EU:n lakeja mm. ylläpitoa ja diskorahoja (ei-EU:n kansalaisille ei ole mitään laissa määriteltyä oikeutta antaa mitään verovaroista). Joukossa virtaa satoja, jos ei tuhansia ISIS-taistelijoita, jotka ovat valmiita pistämään pystyyn massiivisen verilöylyn Suomessa millä hetkellä hyvänsä - kenraaliharjoitukset sellaiseen on jo pidetty Euroopan laajuisena...eivätkä viranomaiset ja poliitikot tee elettäkään tilanteen korjaamiseksi.

Nykyisenlainen Suomi ei ole enää pelastettavissa, joten mitä vielä odotatte?

Odotatteko sitä, että TEIDÄT henkilökohtaisesti pidätetään, TEIDÄN omaisenne raiskataan tai TEIDÄN aseenne takavarikoidaan? Odotatteko, että TEIDÄN liikkumistanne rajoitetaan ja TEIDÄN sanomistanne sensuroidaan? Odotatteko, että TEIDÄT pakotetaan noudattamaan islamin pukeutumis- käyttäytymis- ja muita sääntöjä? Odotatteko, että TEIDÄT tuomitaan ajatusrikoksesta tai muusta perusoikeuksienne käytöstä? Odotatteko, että TEIDÄT oikeusmurhataan, byrokratisoidaan ja kaltoinkohdellaan?

Silloin on jo liian myöhäistä. Silloin ei näet enää löydy ketään, joka voisi teitä puolustaa.
http://markusjansson.blogspot.fi/2016/01/aseellinen-vastarinta-on.html

6

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pieni_Minä_Täällä

      Todella kovaääninen hiljaisuus, kommentoikaa toki, te siellä saarellanne?

      • HiljaistaOn

        Kukaan ei vastaa on hiljaista kansaa?


    • luigiconstantino

      Ainahan täällä ollaan haluttu osaksi Ruotsia, mitä sitä nyt enää salaamaan. Saadaan vähän ensimakua noista matuista, millaista siellä Ruotsissa todella on. Menetetyssä maassa.

    • rasepiru

      venäjän miehitys korjaa hurrit paratiisiin siperiaan.

    • Realisti1107

      Alottaja puhuu paljon ja asiaa. Jos en ois köyhä nin oisin lähteny pysyvästi tästä maasta lasteni kans jo aikoja sitte mutta en missään nimessä EUn alueelle. Pohjois-Norja, Islanti, Grönlanti (vaikka kuuluukin Tanskalle) tai rapakon takaa Kanada kelpais. Ahvenanmaan matuttomat alueet vois tälläselle köyhälle porukalle olla ihan hyväki vaihtis just siks koska siä ees yritetään varjella omia alueita ja kansaa.

    • Realisti1107

      Eikä ne saarelaiset tietenkään kommentoi täälä ku niistei monikaan suomee puhu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      63
      8847
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5524
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4976
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3842
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3460
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3359
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      35
      2702
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2641
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe