Siis vauvat! Näkyvät sukupuussa ja ovat käyneet kotona josta yht äkkiä vaan puuttuvat kun seuravan kerran menee pelaamaan. Mitä ihmettä? Onko teille käynyt näin ja onko asiaan joku ratkaisu?
Sims 3: simit katoavat
2
204
Vastaukset
- Simahtanut
Ei ole mun vauvat häipyneet kuvatulla tavalla. Ulkomaisilta pelisivuilta löytyy kyllä saman tapaisia tarinoita, mm: http://www.carls-sims-4-guide.com/forum/index.php?topic=4630.0 (Juttu koskee Sims 3:a, otsikosta huolimatta) ja http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/281.page (tosi paljon kertomuksia ja myös muutamia niksejä joita voisi kokeilla huolimatta siitä, että tarinat koskevat enimmäkseen kidnappauksia)
Muutama ajatus: 1) Jos vauvan nimi on vielä muistissa, voisi kokeilla resetointia (resetSim *Etunimi Sukunimi* -tyylillä)
2) Voisi kokeilla vaihtaa taloutta väliaikaisesti ja palata sitten takaisin alkuperäiseen talouteen etsimään vauvaa tontilta. Tämä oli aikanaan auttanut monella pelaajalla. Myös talouden hajoittaminen 'maailmojen hallinnassa' ja yhdistäminen uudelleen oli palauttanut jollakin pelaajalla vauvan talouteen.
3) Twallanin Nraas-modin Overwatch-osa antaa mahdollisuuden kadonneiden simien palauttamiseen. (käsittääkseni kuitenkin vain, jos modi on asennettu ennen katoamistapauksia) Se voisi mahdollisesti olla varmistus vastaisen varalta.
4) Lähtee pelaamaan vanhemmasta tallennuksesta uudelleen.- Simahtanut
Myös perheen muutto toiseen kotiin oli jollakin palauttanut vauvan.
Onnea etsintään. Aika karmea juttu tuo vauvan katoaminen jos asiaa ajattelee. :(
Ei yhtään auta, että vauvoja katosi jo Sims 2:ssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044670Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734618Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714127Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613025Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652752Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401950- 471695