Sinua uskoa sellaiseen mikä haluaa tuhota sinut? Mitä se hyödyttää? Kuoleman jälkeen päädyt helvettiin mistä ei pääse ikinä pois. Joudut demonien kiduttamaksi ja raiskaamaksi. Saatana on valehtelija alusta lähtien. Ihmiset eivät ymmärrä että saatanan kanssa ei tehdä diilejä jotka päättyisivät hyvin. Jos myyt sielusi pahalle joudut kuoleman jälkeen helvettiin ikiajoiksi. Ei siellä ole mitään hauskaa olla. Mieti nyt mihin uskot ja anna elämäsi Jeesukselle se on ainoa tapa välttää helvettiin joutuminen. Minne esim. Eaglesin glenn frey joutui. Kuunnelkaa Hotel California ja googleta biisin satanistinen merkitys niin ymmärrät miksi frey ei päädy taivaaseen.
Mikä järki on uskoa saatanaan?
5
176
Vastaukset
- SilläLailla_
Kylläpä oli vähä-älyisen oloinen vastaus. Ilmeisesti äö on 0.
- HuonotHermotSinulla
Tuota se sinun saatanasi teettää sinulle. Aloittajan kysymys oli täysin asiallinen ja sinä hermostut. Miksi? Eihän sinun pitäisi edes välittää koko asiasta.
- 638202
Tuo sinun aivopierusi on kristityn näkökannalta kirjoitettu. Eli vain sinun typerä mielipide asiasta jota et edes tiedä faktana.
Mistäs sinä tiedät onko Jumalaa olemassa tai ylipäätänsä Helvettiä ja Taivasta? Kenties käynyt Taivaassa?
Mä en ymmärrä teitä hihhuleita miksi teidän pitää tulla tänne palstalle paasaamaan omaa roskaanne ja lyömään Raamatulla päähän. Oletko kenities tiennyt, että Raamattu on uskovien kirja, ei jumalattomien. Noudata sinä sitä ja usko miten uskot mutta älä tule tänne jauhaamaan tuollaista roskaa jumalattomille, joille ei olla edes koko kirjaa kirjoitettu noudatettavaksi. - Weltheim14
Johannes Nefastoksen vastauksia:
http://www.azazel.fi/article/eiko-saatana-ole-paha/
http://www.azazel.fi/article/miksi-saatana/
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265